Didim Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (DİGEM) düzenlenen sergi açılışına Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcısı Öznur Demirci Gündoğdu, Didim Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz, ADD Didim Şube Başkanı Ece Eşkinat ve bazı vatandaşlar katılım gösterdi.

ASDASDAS

Açılışı gerçekleşen sergide, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 12 ilde maddi manevi ağır hasarlara yol açan deprem, fotoğraflar ile sergilendi. 12 il içerisinde olan Hatay’ın deprem sonrası halinin fotoğraflandığı sergide,  bölgede binaların ve enkaz kalıntılar, fotoğraflar ile anlatıldı.

Deprem felaketleri sonrasında Hatay’a giderek, bölgeye yardım sağlayan ADD Dernek Başkanı Ece Eskinat, sergi ile ilgili, “Hatay, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “benim şahsi meselem” diyerek önem verdiği kadim bir ilimiz; bizde Hatay başta olmak üzere bölgenin durumunu anlatan sergi açtık. Biz bu duruma kayıtsız kalmayacağız ve bölgeyi unutmayacağız. Kimsenin de unutacağını sanmıyorum. Bu anlamda bu sergimiz bunu amaçlıyor. “dedi.

FASFSAF

Eskinat, konuşmasının ardından, desteklerinden dolayı Başkan Atabay’a çiçek takdim ederek, teşekkür etti. Sergide, Antakya Defne Kadın Kooperatifi ürünleri de destek amaçlı satışa sunuldu. Depremzede grup sergiye çaldıkları müzikleri ile eşlik etti.

HABER:  EBRU GÖRMEZ 

DSADASD

ASDASD-3

3-101

Karşı geçmek isteyen yaşlı kadın trenin altında kaldı Karşı geçmek isteyen yaşlı kadın trenin altında kaldı

3-100