Törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay,  Didim Gaziler Derneği Başkanı Aydın Öztürk ve yönetimi, kamu kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, STK yöneticileri ile Didimliler katıldı.

Bafa Gölü’ne düşen uçağı kurtarma çalışmalarına Jandarma destek veriyor Bafa Gölü’ne düşen uçağı kurtarma çalışmalarına Jandarma destek veriyor

Tören, Didim Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Didim Belediyesi, Muharip Gaziler Derneği’nin sırasıyla Kent Meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Aydın Öztürk tarafından gerçekleştirildi.

6757767

Öztürk, konuşmasında “19 Eylül Gaziler Günü Türk kahramanlığının en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına taçlandırıldığı bir gündür. 19 Eylül Muharebeler Meydanı'nda canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Kahraman gazilerimizin gaziler gününü kutlu olsun. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aramızdan ayrılan tüm gazilerimiz ve vatan uğruna toprağa düşen şehitlerimizi rahmetle anıyor hayatta olanların sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Törenin ardından Didim Kaymakamlığı tarafından kahvaltı etkinliği düzenlendi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

98956

llll (2)

Editör: Ergun Korkmaz