Yapılan incelemeler neticesinde teknede herhangi bir adli olaya ilişkin bir emare bulunamadığı, ilk tespitlere göre iş adamının dengesini kaybederek denize düşmüş olma ihtimali üzerinde duruluyor.Denizli'de doğaltaş şirketi Faber Mermer'in Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Cinkaya, 13 Aralık'ta Didim’den denize açılarak teknesiyle kayboldu. Ailesinin kayıp ihbarı üzerine Sahil Güvenlik ekipleri, Cinkaya'nın boş teknesini Eşek Adası yakınlarında buldu, ancak kendisine ulaşılamadı. Kayıp iş insanı Cinkaya için arama çalışmaları devam ediyor.

Cinkaya’nın bulunması için arama kurtarma çalışmaları kapsamında denizden 3 adet tam donanımlı sahil güvenlik botu, dalgıç ekipleri, sualtı sonar cihazları donanımlı deniz araçları katılmış olup deniz yüzeyi ve deniz altı arama çalışmaları devam ediyor. Öte yandan ise havadan 2 adet uçak, 2 adet helikopter ve 2 adet insansız hava aracı ile deniz yüzeyi taranırken, karadan ise kıyı şeridi araması yapıldığı öğrenildi.

Kuşadası'nda Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde 1645 ton çöp toplandı Kuşadası'nda Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde 1645 ton çöp toplandı

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz