Didim Ticaret Odası meclis salonunda gerçekleşen basın toplantısında Erbaş’ın yanı sıra Oda Başkan yardımcısı İsmet Kartal ile yönetim kurulu üyeleri Celal Gümüş ve Serhat Cengiz eşlik etti. Toplantıda konuşma yapan Oda Başkanı Erbaş, ülke ekonomisi ve yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak “Yerel seçimler sükunetle geçtik diyebiliriz. Yerel seçimlerimiz için ilimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olması temenni ediyorum. Son yedi sekiz yılda ekonomide ülkemiz önemli hatalar yaptı. 2018 seçim sürecinden sonra özellikle Merkez Bankası rezervlerinin özensiz kullanılması enflasyon noktasında yapılan hatalar, ekonomik tercihler, yatırım tercihlerindeki bir takım hatalar faiz sebep enflasyon sonuç tezinde ısrar etmenin getirdiği yanlışlıklardan dolayı ülkemiz çok yoğun bir enflasyonla karşı karşıya kaldı. Hayat pahalılığıyla karşı karşıya kaldığı önümüzdeki dönemde hükümetin ilk öncelikli konusu bu hayat pahalılığını ve enflasyonu çözmek olmalı. Ülkemiz aslında çok geniş imkanlarına, çok geniş kaynaklarına, büyük zenginliğine ve büyük potansiyeline rağmen hak etmediğim noktaya geldi. Önümüzdeki dönemde hükümetimizden beklentimiz özellikle Sayın Maliye Bakanımızdan beklentimiz enflasyonu düşürecek ciddi adımları atmak. Hükümetin büyük tasarruf yapması, atıl kaynakların harekete geçirilmesi, verimliliğin arttırılması suretiyle ülkenin tekrar büyüme trendine girmesine ihtiyacımız var. Türkiye enflasyonu çözmeden temel meselelerine odaklanma imkanı yok. Onun için ülkenin bir numaralı meselesi enflasyon ve bu enflasyonun çözülmesi noktasında atılması gereken adımlar cesurca atılmalı. Ülkedeki tüm insan kaynaklarını kullanarak, tüm sivil toplum kaynaklarının, akademiyi, tüm siyasi partilerin bilgi ve birikimlerinden yararlanarak yeni bir yol haritasına ihtiyacımız var. Yeni bir ekonomik çerçeve oturtmaya ihtiyacımız var ve bunu bu ülkenin bütün kurumlarıyla, kuruluşlarıyla, sivil toplumu yapmaya ihtiyacımız var. “dedi.

Dtor (3)

 YEREL YÖNETİMDEN İŞ BİRLİĞİ BEKLİYORUZ

Yerel seçimlerin tamamlandığını ve Didim’in gelişmesi ve sorunların çözümü noktasında kentte bir sinerji yaratılması gerektiğini belirten Erbaş “Genel seçim bağlamında İlçemizde yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Seçimler tamamlandı. Belediye başkanımıza, meclis üyesi arkadaşlarımıza önümüzdeki dönemde onlardan beklentilerimiz var. Doğrusu ilçenin içerisinde bir dinamizm oluşturmaya, içeride bir sinerji oluşturmaya, içeriden dışarıya bir enerji oluşturmaya ihtiyacımız var. Elbette hükümetin yapacağı yatırımları talep etmeye ihtiyacımız var. Bizim kentimizin içeriden bir enerjiyle içeriden bir kuvvetle bir enerji yaratmasına ihtiyacımız var. Bunu kentin bileşenleri, sivil toplumu, genel yönetimi, entelektüelleri, yazar çizerleri arkadaşlar bunlarla beraber bir enerji oluşturmaya ihtiyacımız var. Biz kendi içimizde bir enerji yaratırsak, biz talep eden olursak, biz mücadeleden olursak, kendi yol haritamızı çıkartırsak arkadaşlar dışarıda destek alabiliriz. Kent bir araya gelirse birlikte olursa hükümetin atması gereken hükümetin yapması gereken yatırımlar noktasında taleplerini güçlü şekilde ilgili kurumlara, bakanlıklara iletir ve güçlü bir şekilde inanıyorum ki bu birliktelik o taleplerin imkan dahilinde en büyük kısmın olmasını sağlar. Onun için yerel yönetimimizden iş birliği bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dernek lokalinde çıkan tartışmada iki kardeş bıçaklandı Dernek lokalinde çıkan tartışmada iki kardeş bıçaklandı

DEPREM KONFERANSINA DAVET

16 Nisan Salı günü saat 16:00’de Didim Ticaret Odası Kültür Merkezindeki konferans içinde çağrı yapan Erbaş “Biliyorsunuz 6 Şubat depremlerinden sonra Jeoloji Mühendisleri odamızla beraber Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde üç hocamızı getirmiştik. Bir konferans gerçekleştirmiştik. Şimdi de alanında Son derece başarılı, Türkiye'nin de tanıdığı Prof. Dr. Naci Görür Hocamızı 16 Nisan'da içerimizde ağırlayacağız. Bu programa özellikle Belediye yönetimimizi, Kaymakamlığımızı davet edeceğiz. Zaten kendilerini bilgilendirdim. Meclis üyelerimizi davet edeceğiz, belediyenin teknik kadrolarını takip davet edeceğiz ve tabii ki Tüm mühendis arkadaşlarımızı davet edeceğiz çünkü onların dinlemesi gereken, öğrenmesi gereken, bilgilenmesi gereken bir süreç. O süreçte kendi bakış açımızda, o toplantıda zaten kurum olarak anlatacağız.” dedi.