Karşı geçmek isteyen yaşlı kadın trenin altında kaldı Karşı geçmek isteyen yaşlı kadın trenin altında kaldı

Didim Belediyesi’nin düzenlediği, Didim’in tarihi güzelliklerini sergilemek için Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı 1. Didim Ulusal Fotoğraf Yarışması başvurularının sona ermesi ardından kazananlar açıklandı.

Son başvuru tarihi 11 Ağustos olan 1. Didim Ulusal Fotoğraf Yarışması için başvuruların sonlanmasıyla toplanan jüri, değerlendirme toplantısında buluşmuş ve geçtiğimiz günlerde Didim’in tarihi ve doğal güzelliklerinin fotoğraf sanatçılarının kadrajına yansıyacağı yarışma kapsamında yapılan başvuruların değerlendirilmesi için jüri değerlendirme toplantısı yapmıştı.

Toplantı sonrasında yarışmanın kazananları belirlenen tarih olan 21 Ağustos’ta açıklandı. Kazanan yarışmacılar sırasıyla; 1. olan yarışmacı 6 bin TL, 2. olan yarışmacı 5 bin TL, 3. olan yarışmacı 4 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Dereceye giren yarışmacılar, 1 Eylül 2023 Cuma Günü gerçekleşecek olan sergi ve töreni ile ödüllerini alacak.

Fotoğraf yarışmasını kazananlar ise şu şekilde:

Muğla’dan katılan Yüksel Gedikli “İlyasbey Külliyesi” isimli fotoğrafı ile altın madalya,

Konya’dan katılan Hakan Gümüş “Milet Hamam” isimli fotoğrafı ile gümüş madalya,

Aydın’dan katılan Ali Kayabaşı “Heybet 2” isimli fotoğrafı ile bronz madalya,

Niğde’den katılan Fazilet Ecemiş “Apollon Tapınağı” isimli fotoğrafı ile mansiyon ödül,

İzmir’den katılan Hakan Kuyumcu “Milet Antik Kent” isimli fotoğrafı ile mansiyon ödül,

Balıkesir’den katılan İsmail Serhat Şahin “Milet Antik Kenti’nden Bakış” isimli fotoğrafı ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Haber : EBRU GÖRMEZ