Bafa Gölü’ne düşen uçağı kurtarma çalışmalarına Jandarma destek veriyor Bafa Gölü’ne düşen uçağı kurtarma çalışmalarına Jandarma destek veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Akbelen Ormanı’nın çevresindeki 190 parsellik tarım arazisinin linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılması kararını iptal etmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Vekil Bülbül:" Anlaşılan o ki Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim anketlerinden korkmuş. Fakat bizler sizin attığınız imzayı hiçbir zaman unutmayacağız"dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mart'ta  imzaladığı Akbelen Ormanı’nın çevresindeki 190 parsellik tarım arazisinin linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılması kararını iptal etti. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Vekil Bülbül, iktidarın tamamıyla yerel seçim korkusu ile bu kararı aldığını ifade ederek şunları söyledi:"Erdoğan, iki gün önce imzaladığı #Akbelen Ormanları’nın çevresinde bulunan 190 parsellik alanın acele kamulaştırılması kararını yürürlükten kaldırdı. Tabiat varlıklarını rant için katletmekten geri durmayan Erdoğan’ın bu kararı ise manidar. Muğla’da yerel seçim anketleri iktidarı korkutmuş belli ki!  Doğayı yandaşlara peşkeş çekmekten geri durmayan iktidarla dün mücadele ettik, bugün de mücadele etmeye devam edeceğiz! Talan edip ranta açtığınız her bir alanın, katlettiğiniz her bir ormanın hesabını soracağız!

HABER MERKEZİ 

Editör: Ergun Korkmaz