Önceki yıl Mahir Özgür Damar İlkokulu 3-D sınıfında pilot uygulaması yapılan ve aile içi iletişimi güçlendirmek, aile büyükleri ile bağları kuvvetlendirmek, teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmak gibi kazanımları barındıran Kucaklaşma Zamanı projesi bu yıl 6 okul, 10 sınıf ve 250 öğrenci ile uygulandı. Atatürk İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Gazi İlkokulu, Mahir Özgür Damar İlkokulu ve Valiler İlkokulu 2. sınıf kademelerinde başarıyla uygulanan projede öğrencilerin aileleri ile gerçekleştirdiği aktiviteler, proje süresince izleme formları ile takip edildi. Psikolog Basri Göç velilere ve öğrencilere aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirme seminerleri verdi. Proje kapsamında Diyetisyen Yağmur Keskin sağlıklı beslenme bilgilendirmeleri yaptı ve çocuklarla birlikte sağlıklı yiyecek uygulamaları gerçekleştirdiler. Veli ve öğrencilerden alınan olumlu dönütler sonucunda projenin ana hedeflerine ulaştığını görmek tüm paydaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kucaklaşma Projesi (4)

Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi

İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca tarafından projede görev alan öğretmen ve uzmanlara yönelik başarı ve teşekkür belgesi takdimi töreni, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şakir Sait Üstündağ’ın katılımlarıyla kaymakamlık makamında gerçekleştirildi. Toplumun yapı taşını oluşturan ailenin, aile birliğinin ve kültür aktarımının önemine vurgu yapan Kaymakam Kuruca yüzlerce aileye ulaşan bu projenin büyük bir başarıyla sonlandırıldığına değindi ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında projenin ilçe genelinde uygulanacağını belirtti. Projede görev alan öğretmenler Nurhan Karabacak, Özlem Tuncer, Nurcan Sağlık, Demet Elçi, Nimet Reyhan Akyıldız, Canan Şentürk Gürel, Ömrüye Durmuş Yeşil, Aycan Solumaz, Elvan Şaroğlu ve Neslihan Doğan ile uzmanlar Psikolog Basri Göç ve Diyetisyen Yağmur Keskin’e belgelerini Kaymakam Kuruca takdim etti. Didim Kent Konseyi’ne ve Başkan Osman Ayyıldız’a bu önemli çalışmaları için teşekkürlerini iletti.

Kucaklaşma Projesi (2)

Kucaklaşma Zamanı projesinin uygulama alanlarından Cumhuriyet İlkokulu 2-A sınıfını, İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve eşi Eda Kuruca , İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ ve Didim Kent Konseyi Başkanı Sayın Osman Ayyıldız ziyaret ederek öğrenci ve velilerle projenin değerlendirmesini yaptı. Çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirmelerini konu alan projenin sonuçları hakkında öğrenci ve velilerimizle sohbet eden Kaymakam Kuruca, olumlu dönüşler nedeniyle projenin tüm paydaşlarını tekrar tebrik etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Kucaklaşma Projesi (5)

Kucaklaşma Projesi (1)