Cafe Lina'da Şiir Günü

Cafe Lina Kültür ve Sanatevi'nde yazar, şair Ümit Uzunhasanoğlu'nun son kitabı, "Ankara'daysan Hala" için ilk imza günü ve şiir gecesi düzenlendi. 

04 Ağustos 2022 Perşembe 10:03
Cafe Lina'da Şiir Günü

Şair Uzunhasanoğlu, daha önce yayınlanan "Eylem Arasıdır Aşk" kitabının da ilk imza ve söyleşisini yine Didim'de yaptığını dolayısıyla ikinci kitabı içinde Cafe Lina'da buluşmadan heyecanlandığını anlattı. 
Eylem Arasıdır Aşk kitabının 12 Eylül'e yakalanmış genç kuşağın üniversite yıllarında 68 ve 78 kuşağından farklı olarak sıkıntılar çektiklerini, önlerinde  kendilerine önderlik edecek kimse olmamasına rağmen  yaşadıkları olayları duygusal ve  dayanışma içinde nasıl yaşandığının anlatıldığını  dolayısıyla devrimcilikle birlikte duygusallığı da hayatın bir parçası olarak yaşadıklarını anlattı ve kitaba ismini veren şiir olduğunu belirtti. 
Yıllardır biriktirdiği şiir sevgisini  "Ankara'daysan Hala" adlı kitapta toplayarak okurlarına sunmanın heyecanlandığını belirtti ve üçüncü bir kitabının da yolda olduğunu söyledi. 
Okurlarına kitaplarını imzalanmasının ardından şairin kendi şiirlerinden oluşan şiirler bağlama ve bendir eşliğinde şiir gecesine geçildi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27