Eğitimsen Didim Temsilciliği tarafından düzenlenen dostluk ve dayanışma yemeğinde bir araya gelen Eğitim-sen üyeleri Dünya Öğretmenler gününü gönüllerince kutladılar.

Apollon Tapınağı’nda bir restoranda düzenlenen yemeğe Didim Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Şener, CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Eğitim Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Şirin Bulga, Söke ve Kuşadası Eğitim Sen temsilcilikleri,  Didim’de ki kitle örgütü temsilcileri, sendika üyeleri ve aileleri katıldı.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gecede konuşma yapan Eğitim Sen Didim Temsilcisi Belkıs Kahraman, yemeğe katılan öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Eğitim Sen olarak bizler 5 Ekim’i Dünya Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Türkiye'de sadece Eğitim Sen'in üyesi olduğu, eğitim enternasyonalleri tarafından bugün dünyanın birçok ülkesinde yüzden fazla ülkesinde eş zamanlı olarak Dünya Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Bizler de tüm eğitim emekçilerinin en kapsayıcı uluslararası vergisi olan öğretmenlerin statüsü, tavsiyesi, kararının alınmış olduğu 5Ekim'e 1994 yılından itibaren Dünya Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Bizler yaşadığımız bu günde, bu coğrafyada ne yazık ki iktidar tarafından öğretmenlik meslek kanunu altında uzman, başöğretmen diye bölünen etiketlerle bizi zaten uzman olduğumuz mesleğimizde karşı karşıya getiren bir iktidara karşı meslek onurumuz için mücadele etmeye devam ediyoruz. Didim Eğitim Sen temsilciliği olarak da bu haklı ve onurlu mücadelemizde örgütlülüğümüzü büyütmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Aramıza yeni katılan deprem bölgesinden gelen yeni arkadaşlarımız var. Arkadaşlarımızın acısını paylaşıyoruz. Yakınlarını kaybeden bütün arkadaşlarımıza başsağlığı diyoruz. Aramızda olan arkadaşlarımızla beraber yaralarımızı sararak bu Didim'de iyi bir başlangıç yapıp güzel yarınlar için örgütlülüğümüzü büyüterek bir arada olmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Eğitim Sen Didim temsilcileri olarak bu pazar günü de 12. olağan genel kurulumuzu yapacağız. Bu olağan genel kurulumuzda bütün kalbimle inanıyorum ki kimseyi ötekileştirmeden eğitimcilerin, bütün eğitim emekçilerinin özlük, sosyal ve demokratik haklarını yakından takip eden sınıf sendikacılığını savunan bütün eğitim emekçilerinin bu konuda irade koyacağına olan inancımla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

HDFGFDGD-1

Konuşmanın ardından emekli olan öğretmenlere plaket takdim edildi. Gece, müzik dinletisiyle devam etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ

4-22

TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI

JGYJUJTU

EQWEQEQ (2)-2

EQWEQEQ-9

QWEQEQ-1

Editör: Ergun Korkmaz