Türk Rock müziğinin önemli sanatçılarından olan Zeynep Casalini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Spor ve Gençlik Bayramı kapsamında düzenlenen konserde sahne aldı. Didim Kent Meydan’ında gerçekleşen konsere Didimliler yoğun ilgi gösterdi.

Konser öncesinde günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Geleceğe umutla bakarken kendinize de yeteneklerinize güvenin. Ama aynı zamanda sorumluluklarınızın da farkında olun. Yıllar önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gemiye binip Samsun'a giderken bir karar verdi. Ülkesini kurtaracak ve laik bir cumhuriyet kuracaktı. Laik bir devlet kuracaktı. Sevgili gençler şimdi karar sizde. Aynı o gün Ulu Önderimizin karar verdiği gibi sizler de bugün kararınızı vermek mecburiyetindesiniz. Hayatınızda önemli kararlar vermek gerektiren günler olacaktır. İşte cumhuriyetimizi korumak için devletimizi korumak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün kurduğu bu cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bugün karar vermeniz gerekiyor. O gün bugündür.

IMG_2294

Yenmek İçin Azim Ve Güç Gerekir

Kamulaştırılan 16 bin metrekare arazinin geleceğine Aydınlılar karar verecek Kamulaştırılan 16 bin metrekare arazinin geleceğine Aydınlılar karar verecek

Başkan Atabay, İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimi ile alakalı gençlere konuşarak, “Önümüzde çok önemli bir seçim var gençler bu seçimin kaderini değiştirmek ülkemizi aydınlık yarınlara götürmek en çok sizin gücünüz ve kudretinizle bugün yeni oy kullanacak binlerce gencimiz var. Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği ve hediye ettiği bazı bayramlar unutturulmak istenmiş olabilir, kutlama seviyeleri biraz daha aşağı çekilmiş olabilir. Ama bunları yenmek için azim ve güç gerekir. Gene Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. Bunu hiç kimse değiştiremez.

SÖZ VERİYOR MUSUNUZ?

28 Mayıs günü özellikle gençlerimizden başlayarak bütün hepimize düşen en önemli görev sandığa gidip eşimizi, dostumuzu, arkadaşımızla yanımızda götürüp, gitmeyenleri uyarıp O cumhuriyetin ve demokrasinin gereği olan o kıymetli oyu kullanmaktır. Bunu unutmayın, bunu eğer bugün yapmazsanız çok büyük bir eksikliğiniz olacak ve hayat boyu bunu tamir edemeyeceksiniz. Ayın 28’inde laik bir cumhuriyetin evlatları olarak sandığa gidip oy vermeye söz veriyor musunuz? Söz veriyor musunuz? Gençliğimize güveniyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Başkan Atabay’ın konuşması sonrasında Didim Belediyesi Halk Oyunlar Ekibi sahne alması sonrasında Zeynep Casalin, günün anlam ve önemini belirten Gençlik Marşı ile konserine başladı. Konser sırasında seyirciler ile birlikte kalp yapan Casalin, “Umudumuz asla tükenmez.” Sözleri ile konserine devam etti.

Hareketli şarkılarla konsere başlayan Casalini, duvar ve dokunmabana gibi bestelerini hayranları ile birlikte söyledi. Şarkıların söylenmesi ardından Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Casalini’ye çiçek takdim etti.

HABER:ALİ KURNAZ 

IMG_2413

IMG_2288

IMG_2362