Suriye'nin kuzeyinde hain PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olan 12 askerimiz için AK Partinin 81 il olduğu gibi Didim’de İlçe başkanlığınca basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasına Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Deniz Albay Ali Saçan, Didim İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Didim İlçe Jandarma Komutanı M. Gani Solak, Didim İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Susam, AK Parti Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş, MHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Sağdıç, AK Parti belediye başkan adayları, AK Parti ve MHP belediye meclis üyesi aday adayları, bazı kurum müdürleri ile partililer katıldı.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI ÜZERİNDEN KİRLİ SİYASETİNE DEVAM ETMEKTEDİR

Basın açıklamasını AK Parti Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş tarafından okundu. Akkuş yaptığı açıklamada “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler.”  İstiklal mücadelesi vermiş, şehitliğin ve gaziliğin kıymetini bilen bir neslin evlatları olarak şehadet şerbeti içen Mehmetçiğimizin, vatanın her karışına akıttığı kanı için minnettar olduğumuzu ne kadar ifade etsek azdır.  Onlar sınır hattını ve vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna ailesinden vazgeçip milletini aile bilmiş yiğitler…Fırat Kalkanı Harekatıyla Suriye’nin kuzeyinde bir terör devletinin kurulmasına mani olan şanlı ordumuz milletinden aldığı güçle bu kez Pençe Kilit Harekatıyla Kuzey Irak’ta Bölücü terör örgütü PKK’ya ağır darbeler indirmiş ve hainlerin sınırımızdan içeri girmesine mani olarak şehirlerde eylem yapmasının önüne geçmiştir. Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne ve mevcudiyetine yapılan bu hain saldırılar milletimizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyecek ve hain tuzakları yekvücut olarak ordumuzun eliyle başlarında patlayacaktır.  Hepimizin bildiği gibi Bölücü terör örgütü PKK’nın kahpe eylemleri sınır ötesinde iş birlikçileri tarafından kuvvet bulmakta ve bağlantıları kesilmedikçe devam etmektedir.  Bugün meşruiyetini milletin ta kendisinden alan ve mecliste temsil hakkı bulan milletvekilleri ortak bildirilere imza atmaktan imtina etmekte ve şehitlerimizin kanı üzerinden kirli siyasetine devam etmektedir.  Tüm Didim halkı ve necip milletimiz bilmelidir ki; bugüne kadar şehitlerin kanı üzerine siyaset yapmadık ve yapılmasına da asla müsaade etmeyeceğiz.  Bu hain terör örgütüne devletimiz ve milletinden güç olan ordumuz en ağır darbeleri indirmeye devam edecek ve Mehmetçiğimizin kanı yerde bırakılmayacaktır.  Bölücü terör örgütü PKK, unsurları ve iş birlikçileri şunu çok iyi bilmelidir ki Türk milletinin evlatlarına kefen biçmeye çalışmak kimsenin haddine değildir.  Terörle mücadelede kararlılığını sürdüren devletimiz her daim evlatlarına sahip çıkmaya devam edecek, ne PKK ne PYD ne YPG’ye Türkiye’nin doğusunda bir terör devleti kurmasına asla müsaade etmeyecektir.  Bu bağlamda Pençe Kilit harekat bölgesinde şehadet şerbetini içen 12 yiğidimize, milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken geçmişten günümüze kadar şehit düşmüş tüm vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.” İfadelerine yer verdi.

gfdgdf

ŞEHADET ŞERBETİ İÇMEYE BÜTÜN BENLİĞİMİZİ HAZIRIZ

Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca ise yaptığı konuşmada 12 şehit için 12 hatim indirilerek duaların okunacağını ifade ederek “ Bizler bu vatanın dört bir yanında mücadele eden her bir askerimizin her bir personelimizin uğrunda can vermeye hazırız. Hafta sonu 12 şehit verdik. Tarih boyunca yüzlerce binlerce şehit verdik. Biz bu vatan için bu topraklar için kuzeyinden güneyini, doğusundan batısına Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir karesi için şehadet şerbeti içmeye bütün benliğimizi hazırız. Türkiye'yi bölmeye çalışanlar ster PKK olsun, ister IŞİD olsun ister FETÖ olsun adı her ne olursa olsun hangi eller tarafından yönetiliyor, hangi kirli eller tarafından ister finansal olarak ister silah vasıtasıyla destekleniyor olursa olsun her biri bilsinler ki bu topraklar bölünmez, bu topraklarda şehitler bitmez, hiçbir güç, hiçbir kuvvet bu toprakları bölmeye yetmez. Biz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık, hiçbir zaman unutmayacağız. Onların emanetlerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Türk milleti olarak tarih boyunca olduğu gibi dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tarih boyunca şehadet şerbeti içen bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet bütün gazilerimize rabbimden şifalar temenni ediyorum.” dedi. Ardından Merkezi camiinde önünde Kur-an’ı Kerim okunup dualar edildi. Vatandaşlara lokma dağıtıldı.

akp (2)-4

HABER: ELİF DİKBAŞ 

akp (8)

AFAD ekipleri zamanla yarıştı: Sert iniş yapan uçaktaki mürettebat balıkçı teknesiyle karaya çıkarıldı AFAD ekipleri zamanla yarıştı: Sert iniş yapan uçaktaki mürettebat balıkçı teknesiyle karaya çıkarıldı

4-78

Editör: Ergun Korkmaz