Cumhur İttifakından Didim Belediye Başkan aday adayı olan Şenses, adaylık açıklamasının ardından Atatürk Bulvarı üzerinde bir kafede basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Aday adaylığı süreci değerlendiren Şenses, ilçe dışından gelerek aday adayı çıkanlara seslenerek, “Biz yıllardır buradayız, Didim’i internetten araştırıp aday olmadık.” dedi.

BİZ YILLARDIR DİDİM’DEYİZ, BUNUN İÇİN ADAYIM

Şenses açıklamasında yıllardır Didim’de esnaflık yaptığını ifade ederek, “Dışarıdan gelen aday adayları Didim’i tanımıyor. Didim’i ne kadar tanıyorlar diye kendi kendimize sorduğumuzda bakıyoruz ki internetten Didim’e bakıp, oradan buldukları bilgilerle aday adayı çıkıyorlar. İnsanlara kalkıp demeç vermeye çalışıyorlar.  Mesela geçen gün bir aday adayı televizyonda yaptığı konuşmada 16 mahalle var dedi. 16 mahalleden 2 isim say desem sayamaz.  Biz bu memlekete bedel ödedik. Eş, iş, çoluk çocuk sahibi olduk. Bu memleket bizim. Olumlu ve olumsuz durumların hepsi bizim. Biz, bu memlekette, yani depreminde yangınında her afetinde her şeyinde biz vardık. Bunun için aday adayı çıktım.” dedi.

GİDİŞATTAN MEMNUNUM

Şenses, yaptığı açıklamada “Herkesin bildiği gibi ben yıllardır Ak Parti'de dava yolunda giden bir kardeşinizim. İnsanlara bir dokundum, baktım tepkiler iyi nereye gitsek hoş karşılanıyoruz. Ben de yola çıktım. Yani şimdiye kadar olumsuz bir tavırla tepkiyle karşılaşmadım. Kimin yanına gidiyorsa bizi kabulleniyor. Bir de bu siyasi çalışmamı bu süreci yalnız gezerek değerlendiriyorum. Mesela dün Altınkum esnafını dinledim, kimin yanına gittiysem bir yarım saat 45 dakika sohbet ettik. Altınkum soruları hakkında yani ne gibi çözümler var bunları öğrendim, bunlardan bilgi edindim, o bilgileri topladım. Kendimce değerlendireceğim. Yani tepkiler gayet iyi, bizi kabullenmeyeyim yok. Hangi kapı çalsak bizi samimiyetle karşılıyorlar. Gidişattan memnunum. Ben aday olduğumu dile getiriyorum, halkımızda bunu onaylıyor.

naci (4)-1

HERKESE DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUM

Didim'de  1 tutuklama Didim'de 1 tutuklama

İnsanların yanın 10-15 kişi adayım da deyip merhabalaşabiliyorsunuz. Ama yalnız gittiğim zaman biraz daha özgür oluyorum. Zamanın oluyor, o insanın içinde dertler, sıkıntılar var. Çözülmesi gereken konular var. Bunu birilerine söylemesi lazım. Ben onları birebir dinleyebiliyorum. Şimdi ben bir mekana gittiğimden mekanın sahibi bana derdini anlattığında onu 5 kişiyi dışarıda beklese, bu da yakışık bir durum değil bana göre. Tek başıma onları dinliyorum, çayını içiyorum. Onların sorularına karşı çözüm üretmeye çalışıyorum. Nasıl bir yol izleriz bunu kendisine aktarıyorum. Başka bir sıkıntı yok teşkilattaki 35 tane arkadaşta benimle gezebilir. Bazı kesimler tarafından Ak Parti'nin burada yanlış tanıdığını da düşünerek tüm mekanları geziyorum. Herkese söylüyorum, ben Ak Partiden Belediye Başkanı aday adayıyım, insanlar olumlu da karşılıyor. Yani tepkileri gerçekten çok güzel. Biz böyle bir şey beklemiyorduk. Didim’i yönetmeye talibiz. Herkese dokunacağız. Burada kutuplaşma olmayacak, etnik kimlik ayırma olmayacak. Bizim için herkes eşittir. Didim’de yaşayan herkes bizim abimizdir, bacımızdır, kardeşimizdir. Öğrencileri bizim evladımızdır. Biz insanlara senin kimliğin nedir diye soracak hadde değiliz. Onun için herkese dokunmaya çalışıyorum. Gitmediğim yerlere gidiyorum. Mesela tüm dernekleri gezmeye çalışıyorum. Tepkileri gerçekten güzel şey, sıkıntı yok, insanlar bizi kabullenmiş. Özellikle gençler çok seviyor. Yani çarşıda girdiğimiz zaman herkes tanıyor bizi artık. Ben utanıyorum gençleri tanımadığım için. Yani insanların gönlüne, kalbine bir imza atmışız herhalde.   Ankara’da zaman geçeceğime burada insanların dertlerini dinliyorum. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın beyanı var. Halkta karşılığı olan insanlar bizim adayımız olacak. Yani yük taşıyacak, yük olmayacak insanlar bize lazım. Mesela CHP’ye bakıyorum. Örneğin tüm aday adayları Ankara'da. Yani Didim artık Ankara'dan görülecek bir vaziyette değil, gelsinler Didim'in ne hale düştüğünü herkes kendisi görsün, çözüm üretsin. Ben internetten bakarak Didim'de aday olmuş bir insan değilim. Birebir işin ortasındayım, nerede ne var gelsinler gidip ben göstereyim. biliyorlarsa eyvallah diyeceğim.

DEVLETİN ELİ DİDİM’E DOKUNACAK

Beediyenin borcu var şu anda.. CHP’li belediye yönetiyor, yine CHP’li belediye gelse bir fikir üretse bize nasıl bu Didim'in sorunlarını halledecek ama ben halledeceğimi inanıyorum. Ben zaten bazı görüşmeler yaptım. Hükümetimizin temsilcileriyle, devlet büyükleriyle yani inşallah aday olursa kazanırsak onlar da bize sınırsız bir destek sağlayacaklar. Gerek Didim'in giriş çıkış ana arterleriyle gerek Altınkum’daki sel baskınlarıyla.. mesela Altınkum’daki sel baskınını önlemek belediyenin gücü dışına çıkmış bir durum. Çünkü para yok, oraları o selden arındıracak belediyede herhangi bir şey yok ama bu işi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile çözmeyi düşünüyorum. Gerekli şeyleri de söyledim, kendilerine yardımcı olacak ve destek olacak sözlerini aldım. Yani devletin elini dokunduracağız buraya. “ifadelerine yer verdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

.

Editör: Ergun Korkmaz