Hatay- Arsuz’da Bodrum Belediyesi ile Bodrum Kadın Dayanışma Derneği (BKD)’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 15 depremzede kadın Bodrum’da ağırlandı.

6 Şubat tarihinde meydana gelen büyük depremler 11 şehri derinden etkiledi. Ülkece deprem bölgesine yardımlar sürerken, Bodrum Belediyesi de deprem bölgesinden yardım elini çekmeyerek, depremzede vatandaşlar ile temasta bulunmaya devam ediyor.

Yabancı uyruklu işçi çalıştırdı; 107 bin TL ceza kesildi Yabancı uyruklu işçi çalıştırdı; 107 bin TL ceza kesildi

Depremin etkileri devam ederken, Bodrum Belediyesi, Arsuz’dan gelen 15 depremzede kadını ağırladı. Bodrum Belediyesi Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada duygu dolu anlara yer verilirken toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Acar, BKD Başkanı Figan Erozan ve basın mensupları katılım gösterdi.

Gerçekleşen toplantıda konuşan BKD Başkanı Erozan, Bodrum Belediyesi’nin deprem sonrası bölgeye anında harekete geçen belediyelerden birinin olduğunu, Bodrum Belediye Başkan Aras’ın eşitlikçi bir insan olmasının yanında şiddete karşı bir insan olduğunu ve Hatay Arsuz’da oluşturulan Dostluk Kenti’nde de bu konuda hemen harekete geçildiğini belirtti.

Toplantı da konuşan Başkan Aras, gayenin daha aydınlık yarınlar, daha yaşanabilir bir ülke, huzur ortamı ile umut dolu gelecek yaratmak olduğunu ve deprem sonrası da tüm çalışmaların yine dostluk çerçevesinde yapıldığını belirtti. Aras, ““Bodrum’dan Dünya’ya Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kent Politikası, Dostluk Kenti için de uygulanacak. Hatay-Arsuz Dostluk Kenti’nde devam eden altyapı çalışmaları sonrası daha yaşanabilir bir alan yaratılacak. Bölgeye 300’e yakın konteyner gelecek ve desteklerimiz bölgenin üzerinden eksilmeden sürecek.” sözlerini dile getirdi.

Toplantı sonrasında deprem bölgesinden gelen ve depremden etkilenen depremzede kadınlar, belediye çalışanlarına ve gönüllülerine çalışmalarından dolayı herkese teşekkür etti. HABER : BUKET YETİŞSİN