36. Ahilik Haftası Kutlamaları bu yıl 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak. Kutlamalar kapsamında kutlama mesajı yayınlayan Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Savaş Cengiz,  “ata mirasımızı gelecek nesillere aktaran siz değerli esnaflarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum.” dedi.

Başkan Cengiz’in kutlama mesajında “Ahilik, bilginin hikmetle, ahlakla buluşmasıdır. Ahilikte şükür etme, aza kanaat getirme, hepsinin üzerinde kardeşlik duygularını pekiştirmek vardır. Ahilik her şeyin üstünde, bize bırakılan ekonomik, sosyal, kültürel mirastır.

Aydın’da beş ilçede 2055 yılına kadar içme suyu sıkıntısı yaşamayacak Aydın’da beş ilçede 2055 yılına kadar içme suyu sıkıntısı yaşamayacak

36. yılını kutladığımız Ahilik Haftası tüm esnafımıza hayırlı ve bereketli olsun. Bu kıymetli teşkilatın kurucusu Ahi Evran-ı Veli ve yüzyıllardır bu topraklarda esnaflık yapmış olan herkesi rahmet ve minnetle anıyor, ata mirasımızı gelecek nesillere aktaran siz değerli esnaflarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum. “ ifadeleri yer aldı.

HABER: ELİF DİKBAŞ