Didim Belediyespor Masterlar takımı, diğer Didim Master takımı yönetiminin Master ve Veteran Futbol Ligi (TMVFL) federasyonuna baskı yaptığını iddia ederek, takıma alınmadıklarını ifade etti.

Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı

Konuyla ilgili açıklama yapan Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Küçüker, “Didim Belediyespor Masterlar olarak ligden çekilme kararı aldık. Bir diğer Didim Master takımı yönetimi federasyona baskı yaparak lige bizim takımımızı aldırmadılar. Bu 2023’te yaşanabilecek utanç verici bir durum federasyonda bu arkadaşlar daha eski onları kıramayız dedi ve takımımız lige almadılar” dedi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından  paylaşım yaparak sitem eden Didim Belediyespor Masterlar kurucusu ve futbolcusu Hakan Gürsoy, paylaşımında “Geçen sene Masterler Veteranlar Liginde ilk senemizde şampiyon olan Didim Belediyespor Kulübü Didim Masterler takımımızı, diğer Masterlar Takımı olan (Dimas) Didim Masterler hocası ve başkanı Ali Rıza Gürbüz ve Yöneticisi Cemal Şahin Federasyona yapmış oldukları ısrarcı baskı sonucu, TMVFL (Master ve Veteran Futbol Ligi) yönetimi Didim Belediyespor Masterlar takımını lige almama kararı almıştır. Bu utanç verici karara imza atan Federasyon Başkanı Kenan Gürsu yönetimini ve bu kararın alınmasında ısrarcı olan sözde beden eğitimi öğretmeni ve Ali Rıza Gürbüz ve sözde yıllarca futbolun içinde görev yapmış olan Cemal Şahin'i şiddetle kınıyor siz dostların yorumuna bırakıyorum... Hani spor dostluk, barış ve kardeşlikti? Yazıklar olsun sizin zihniyetinize!” ifadelerine yer verdi.

HABER: ERGUN KORKMAZ 

Editör: Ergun Korkmaz