Yola düşen aydınlatma direğine çarpan otobüs kaza yaptı: 2 ölü Yola düşen aydınlatma direğine çarpan otobüs kaza yaptı: 2 ölü

Yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesinde partilerin seçim çalışmaları sürüyor. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye’nin her yerini dolaşarak seçim çalışmalarına devam ediyor. Seçime 11 gün kala Bodrum’a gelerek vatandaşlar ile buluşan Başkan Baş, Muğla milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ ile mitingini gerçekleştirdi.

BİR HAYSİYET MESELESİ

Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi, Çarşı Kafe önünde gerçekleşen ve partililerin ellerinde parti bayrakları ile katıldıkları miting, yoğun ilgiyle karşılandı. Mitingde konuşmasını gerçekleştiren TİP Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ, “Hayatımda hiç siyasetle ilgilenmek gibi bir durumum olmadı. Çünkü yaptığım işte bu ülkeye borcumu ödemek gibi sınavlara girdim. Yeni bir sürecin, yeni bir akışın, direncin tanıklığı içindeyiz. Bu ülkeyi, yeniden ve daha iyi kurmak zorundayız.  Olabildiğince de alnımın akıyla çıkmaya gayret ettim ama TİP’in teklifi benim için siyaset yapma, kariyer arama değildi, hakikaten haysiyet meselesiydi. Bu meydandaki herkes gibi. Çok teşekkür ediyorum.” sözlerini dile getirdi.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 14.54.26 (1)

14 MAYIS’TA BU İŞİ BİTİRİYORUZ

Bodrum mitinginde konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Büyük bir coşku hakim oldu ülkenin dört bir yanına. Her yerde gördüğüm şey şu, içinizde en küçük bir tereddüt varsa, hepiniz rahat olun 14 Mayıs’ta bu işi hayırlısıyla bitiriyoruz, bir döneme son veriyoruz. Hiç tereddüt edecek bir şey yok, Tayyip Erdoğan bu halktan nihayet hak ettiği yanıtı alacak. Şu anda ülke ne kadar kötü olabilirse o duruma gelmiş, bir tek umudumuz var o da sizler. Bir umudumuz var, mücadele edenler. 21 yıldır direnenlerin zafer gününe geldiğimizin inancındayız. Bize her yerde soruyorlar, ‘acaba gerçekten giderler mi? Kaybetseler de bırakmazlar diyorlar, siz ne diyorsunuz?’ diyorlar. Çok net söylüyorum, onlar gider mi gitmez mi bilmiyorum ama biz göndeririz. Biz yan yana geldiğimizde karşımızda hiçbir gücün duramayacağını bilerek hareket edelim.” dedi.

344933514_201567669404594_2775648432484062679_n

SİZİN KENDİ KÜÇÜK HESAPLARINIZ İÇİN…

TİP Genel Başkanı Baş, Miting konuşmasında cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Sinan Oğan’a seslendi, “İlk turda bitirmek için bugün bir çağrı yaptım, diğer adaylara ‘Sizin kendi küçük hesaplarınız için bu memlekette 14 gün değil 14 dakika bile beklemeye tahammülü yok. Biz iktidarın bütün baskılarına rağmen direndik, bütün devlet olanaklarını eline almasına rağmen, insanları açlıkla sınamasına rağmen bu ülkenin onurlu hakları 21 yıldır teslim olmadık. Bugün bu teslim olmama halinin sonunda Tayyip Erdoğan’dan, bu ucube sistemden kurtulma elimizin ucuna gelmiş. Uzansak kazanacağız ama birilerinin keyfi için 14 gün daha mı bekleyeceğiz. Kimse kusura bakmasın. İlk turda hep beraber Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız.” sözleri ile Cumhurbaşkanı adası Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledi. HABER:BUKET YETİŞSİN

WhatsApp Image 2023-05-04 at 14.54.26