Yeni haftaya sıcakla başlayacak Yeni haftaya sıcakla başlayacak

CHP’li Yılmaz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 Millet egemenliğinin yegâne yönetim biçimi olan Cumhuriyeti’mizin 100. yaşı hepimize kutlu olsun.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin, bin bir emek ve fedakârlık ile kurduğu Cumhuriyet, “Bilhassa kimsesizlerin kimsesi” olmak üzere inşa edilmiş, emperyalist güçlere karşı kazanılan zaferlerin ardından, milletimizin hiçbir ferdi öksüz kalmamıştır. Günümüzde, ekonomik ve siyasi bir buhranın içerisinde bulunan milletimizin, yine aynı ilkeye, sıkı sıkıya bağlanması şarttır. Milletimizin kara kışı atlatabilmesi için, Cumhuriyet’in en temel değerlerinden biri olan ‘Sosyal Devlet’e ihtiyaç ne kadar fazla ise, mevcut iktidarın uygulama ihtimali de o kadar azdır. Bu nedenle, kalbinde millet ve Cumhuriyet sevdası taşıyan bizlerin ilk hedefi, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak, kara kışı atlatmaktır.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimizin 100. Yılında birlikte, omuz omuza daha aydınlık yarınlara yürümeye hep beraber devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin değerlerini her daim yaşatacak, yarınlarımız olan gençlerimiz ve çocuklarımıza daha güçlü bir Türkiye bırakmak için duraksız çalışmaya sizlerin huzurunda söz veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 100. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı Önderleri ve şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyor, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Cumhuriyet demek Cumhuriyet Halk Partisi demektir,

Cumhuriyet Halk Partisi demek Türkiye demektir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.
Yaşasın Cumhuriyet!,,

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz