Altınkum  Yalı Caddesi üzerinde gerçekleşen kortej yürüyüşüne Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Otizm ve Özel Yetenekli Çocuklar Derneği Başkanı Eda Demir, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Yürüyüş, Çamlık Mahallesinde yer alan Çamlık Park’ta (lunapark karşısı, turizm derneği yanı) sona erdi.

Festival programı öncesi konuşma yapan Didim Otizm ve Özel Yetenekli Çocuklar Derneği Başkanı Eda Demir, festivale destek olan sponsorlara, katılımcılara, dernek yönetimine ve üyelere teşekkür etti.

RWERWR-1

BURADAKİ GÜZELLİĞİ YAŞATALIM

Konuşma yapan Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, “Burada ana konumuz çevre ve çocuklar bizler artık sizlere güzel bir dünya bırakmak istiyoruz Çünkü gelecek sizin. O yüzden sizlerin sahip çıkması daha önemli. Biz büyükler bazı hatalar yapıyoruz. Onları taklit etmeyin. Ve gerektiği zaman bizleri ikaz edin çünkü dediğimiz gibi bu dünya sizin. Bizler artık bu dünyada birçok şeyi yaşadık. Gördük. Ama sizlere temiz bir dünya bırakmak bizim görevimiz. Özellikle benim de kendi branşımın sebebiyle denizlere sahip çıkın. Burada deniz kıyısında yaşıyorsunuz. Denizlerimize sahip çıkalım. Denizlerimiz bizim en büyük değerlerimizden birisidir. Buradaki bu güzelliği yaşatalım.” dedi.

RWERWERW

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kaymakam Can Kazım Kuruca ise “Önümüze koyulan fiziksel veya başka her türlü engele karşı bu hayatın tadını çıkaran, bu hayatı bu hayatı keyifle yaşayan, bu hayata değer katan, çevreye önem veren, çevresine önem veren, ailesine önem veren ve umulduğu yere, bulunduğu ortamın En güzel, en kıymetlisi olan siz çocuklar ancak engel tanımayanlar olarak nitelendirebilirsiniz. Ve bizim engel tanımayanlar ailemizin en önemli, en kıymetli parçalarısınız. Bizler sizler için evimizden Elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Devlet olarak yerel yönetimlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle yaptığımız organizasyonlarla, attığımız her adımda sizin önünüze konulan engelleri tek tek kaldırmak için uğraşacağız. Sizin önünüzü açmak sizi hayata hazırlamak, sizi bu hayattan daha keyif alan bireyler haline getirmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu yolda uğraşmaya hem devlet hem yerel yönetimler hem sivil toplum örgütleri hem de bu yolda bizimle yürütmekten keyif alan herkesle birlikte sizin için mücadele etmeye devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu organizasyonda olduğu gibi pek çok farklı organizasyondan keyif alacağınız ortamlar yaratacağız. Burada iki gün boyunca derneğimizin başkanlığında pek çok sivil toplum örgütünün bir araya gelmesiyle Didim'in kıymetli esnaflarının Değerli katılımcıların destek vermesiyle oluşturulan bu parkurda iki gün boyunca doyasıya eğlenme şansınız olacak. Burası sizin eviniz olacak. Burası sizin yuvanız olacak. Bu iki günün tadını çıkarmaya bakın. Bu iki günden keyif almaya bakın Hayatınızın her gününün, her anının buradaki gibi mutluluk içerisinde keyifle, eğlenceyle geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

FSDFSF-1

Konuşmaların ardından animasyon şovlar, balon şov gösterileri yapıldı. Kostüm robot  ve maskotlar çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatırken, festivalin düzenlediği alanda çok sayıda atölye yer aldı.

Kuşadası’nın halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar artık ücretsiz Kuşadası’nın halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar artık ücretsiz

HABER: ELİF DİKBAŞ 

SDFSDFS-1

WERWRW

WERWRW (2)

FSDFSFS-3

RWERW

Editör: Ergun Korkmaz