Didim Kent Meydanı’nda düzenlenen şenliğe Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, okul Müdürü Nuri Öner, okul öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Satraonç (15)

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI CHP KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şenlikte açılış konuşmasını okul müdürü Nuri Öner yaptı. Okul Müdürü Öner, “Cumhuriyetimizin 100 yılı çerçevesinde ve içinde bulunduğumuz gençlik haftasında planlanan 100 öğrenci 100 öğretmen gazi satranç şenliğimize hoş geldiniz. İlçe kaymakamlığımızın himayelerinde Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Didim Belediye Başkanlığımızın lojistik destekleri ile düzenlediğimiz bu etkinliğimizde amacımız satrancı kitlelere tanıtmak akıl ve zeka oyunlarına olan farkındalığın Seviyesini yükseltmektir. Bilimin aklın sorgulayan düşünce sisteminin ve inovasyon düşüncenin ana mantığını geliştirmenin en önemli unsurlarından biri olan satrancı öğrenmek öğretmek ve oynamaktır. Dolayısı ile bu gün burada çocuklarımızla sizlerle örneklem oyunlar oynayarak müsabaka yapmadan şenlik şeklinde satrancı sevdirmek amacı ile bir etkinlik düzenliyoruz. Hepinize katılım ve desteklerinizden dolayı minnettarız. Teşekkür eder güzel maçlar dileriz.” dedi.

Satraonç (13)Konuşmanın ardından satranç şenliği 100 öğrenci ve 100 öğretmenin oynamasıyla başladı. Şenlik sonunda ise şenliğe katılan öğrencilere Kaymakam Kuruca ve okul müdürü Öner tarafından madalya takdim edildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Satraonç (12)

Satraonç (17)

Satraonç (18)

Satraonç (19)