kazada 5 kişi yaralandı kazada 5 kişi yaralandı

Didim Belediyesi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı dolayısıyla etkinlik düzenledi. Düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında “Atatürk en sevdiği şarkılar ve Vals gösterimi” Didimlilerin beğenisini topladı.

Didim Belediyesi tarafından Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleşen “Atatürk en sevdiği şarkılar ve Vals gösterimi” Didimliler tarafından büyük beğeni topladı. Etkinliğe Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcıları, CHP’li meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik öncesinde konuşan Başkan Atabay “Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyet yaşayacaktı. O’nun kurduğu bu cumhuriyetin ne kadar sağlam temelleri üzerine kurulduğunu bugün etrafımıza baktığımızda görüyoruz. Bugün Irak, Suriye, Ürdün gibi ülkelerin durumu ortada; tek adam mantığının olduğu ülkeler ortada; Ulu Önder bu Cumhuriyeti halka emanet etmiştir. Bu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Çünkü o’nun dediği her şey çıktı. Bizler gücümüzü ve beraberliğimizi asla ekşitmeyeceğiz. Tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

8885

Konuşmaların ardından eşsiz Apollon’un çevresinde Vals gösterimi gerçekleştirildi. Vals gösterimi Didimlilerin büyük beğenisi topladı. Ardından Didim’in yerel müzisyenlerinden oluşan grup Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

vals (1)

fff-13

vals (5)

Editör: Ergun Korkmaz