İddialara yanıt veren Dahot yönetim kurulu ise programdan önce Belediye başkanı, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin hepsine tek tek davetiye bırakıldığını ifade etti.

Dahot yönetim kurulu kulübün siyaset üstü bir kulüp olduğunu ifade ederek, sosyal medya üzerinden basına ve kamuoyuna başlığıyla açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yapan Didim Belediye Başkanımız Sayın Hatice GENÇAY'ın festivalimize yönelik davet edilmedik demesi DAHOT Kulüp yöneticilerimizi, üyelerimizi ve sporcularımızı çok üzmüştür. Eksik veya yanlış bilgimi verildi bilemeyiz. Lakin başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve tüm Partili meclis üyelerimizin hepsi için davetiye bırakıldı. Kamuoyu tarafından bilinmelidir.

Didim Belediye Başkanımız Festival hakkında kendilerinin bilgilendirilmediğini söylemiş, kulüp yönetimi olarak ziyarette bulunmak ve festival hakkında bilgilendirmek için kulübümüzün randevu taleplerimize olumlu cevap verilmemişken, ayrıca kendisini telefonla aramamıza rağmen hiçbirine cevap vermemişken bilgilendirilmedik demek ne kadar doğru bunu da kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Belediye Başkanımız Sayın Hatice GENÇAY'ın tasarruf tedbirleri nedeni ile yardım yapamayız demiş olması belediyemizde mevcut olan sahne, ses sistemi, bariyer ve özellikle izleyici ve misafir gruplarının oturmaları için sandalyelerin temin edilmemesi belediyemize yakışmamıştır. İzleyicilerin ve kamuoyunun eleştirilerine neden olmuştur.

Bilinmelidir ki DAHOT siyaset üstü bir kurumdur. Çünkü bünyesindeki kimsenin siyasi görüşüne, etnik kimliğine, dili ve dini mezhebi sorulmaz. Bu DAHOT Kulübümüzün kırmızı çizgimizdir.

Çağrımızdır, Didim belediye başkanımız Sayın Hatice GENÇAY'a ve çalışma arkadaşlarına 01-06 Eylül 2024'te yapılacak olan Uluslararası Festivalimiz ile ilgili görüşme taleplerimize karşılık verin. Festivalimizi Didim Belediyemiz öncülüğünde ve sponsorlarımızında katkıları ile Didim'e yakışır bir şekilde birlikte yapmak için biz hazırız.

DAHOT olarak dünden bugüne kadar Didim'de üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bugüne kadar kulübümüze emek veren, destek olan, her kuruma, her iş insanına, eski yeni hocalarımıza, yöneticilerimize, dansçılarımıza, velilerimize DAHOT gönüllülerine ve tabii ki yerel basınımıza canı gönülden çok çok teşekkür ederiz Bazen biz DAHOT yöneticileri olarak eksik, yanlış ve kusurlarımız olabilir. Bu hususta sürçülisan etmişsek ve edersek de affola. Saygılarımızla.” ifadeleri kullanıldı

CHP: EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI TAM BİR FİYASKODUR CHP: EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI TAM BİR FİYASKODUR

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz