Seçim ofisinde düzenlenen etkinliğe DEM Parti Didim İlçe eş başkanı Feride Akdağ, DEM Parti Didim Belediye eş başkan adayı Sidar Boza Sarı, Çamlık Mahalle Muhtarı Filiz Soydemir ve çok sayıda partili katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan DEM Parti Didim Belediyesi eş başkan adayı Sidar Boza Sarı “Önümüzdeki yerel seçimler sürecinde meclise kendi rengimizle, kendi dilimizle, kendi kimliğimizle, kadın vicdanımıza, kadın merhametimizle gireceğiz. Hemen hepsini sandığa gömeceğiz. Bunu iddia ediyoruz ve bunu başaracağız. Biz kadınlar olarak hakkımızı geri almaya geliyoruz.” dedi.

ERKEK EGEMEN SİSTEME KARŞI AYAKTA DURUYORUZ

Eş Başkan Sarı, eş başkanlık sisteminin ince çizgileri olduğu ve asla vazgeçmediklerini ifade ederek, “Erkek egemen sistemine karşı duruyoruz.  Erkeğin kadına uyguladığı her türlü şiddete her türlü egemenliğe karşıyız. Her zaman alanlarda şunu dile getirdik. Bundan sonrada dile getireceğiz, erkek egemen olan her türlü yapıya karşı her zaman olduğu gibi dimdik ayakta duracağız. Bizim mücadelemizin değerleri kadını asla ikinci plana atamayacak ve bunu da hep birlikte göstereceğiz.” dedi.

Dem (3)

BELEDİYE BÜTÇESİNİN YARISINDAN FAZLASI KADINLAR İÇİN KULLANILACAK

DAHOT’TAN AÇIKLAMA: BAŞKAN GENÇAY’I FESTİVAL PROGRAMIMIZA DAVET ETTİK DAHOT’TAN AÇIKLAMA: BAŞKAN GENÇAY’I FESTİVAL PROGRAMIMIZA DAVET ETTİK

Sarı, konuşmasında son olarak şu ifadeleri kullandı “Yerel demokrasinin sadece erkek zihniyetle eril zihniyetle olmayacağını biliyorum ve buna gerçekten inanıyorum. Bahsettiğim sadece kadının orada varoluşu değildir. Sevgili kadınlar kadının gerçekten zihniyle, kadının matematiğiyle, erkeğin baskıcı egemen yapısından vazgeçerek kadının merhameti ile orada olmasıdır. Ben şunu söylüyorum, bizim kadınlarımızın başındaki bir beyaz tülbent nice savaşlara son vermiştir, nice barışları sağlamıştır. Bizim kadınlarımız bu kadar güçlü, bu kadar dirençli, bu kadar mücadeleciyken biz bu sahalardan, alanlardan asla vazgeçmiyoruz. Evlere hapis olmuyoruz. Bize dayatılan kadın evin işlerini yapsın kadın sadece çocuklara baksın. Biz bu sistemi bu yapıyı asla kabul etmiyoruz. Tabii ki de yaparız yine yaparız ama emeğimizin asla görmezden gelinmemesi gerekiyor. Eşit temsiliyet hakkı diyoruz, eşit kazanımlar diyoruz.

Dem (4)

Belediyede şöyle projemizde var. Belediyede bütçeleri yarı yarıya kadınlar için harcanmasının önüne açacağız. Bu şekilde bu vaatlerimizle kadınları gerçekten evlerinde erkek egemen bireyler tarafından hor görülmelerini de engelleyeceğiz. Belediye bütçeleri sadece rantçı bazı insanların ceplerini döndürmeye yapıyor. Biz bu bütçenin yarısından fazlasını kadınların hayata yeniden dönmesini sağlamak için kullanacağız.”

‘Kadın ve Demokrasi Buluşması’ kadınlar tarafından çekilen halaylarla sona erdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

4-92

Editör: Ergun Korkmaz