Siyasal iktidarın yanlış politikalarından kaynaklı ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorlukları her geçen gün daha derinden hissetmekteyiz. Bu anlamda en çok etkilenen kesim ise emekli yurttaşlarımızdır.

Emeklilere  yine  büyük hüsran!

Ekim ayında maaş düzenlemesi yapılacağı birçok kez dile getirilse de gerçeğin farklı olduğu Hazine ve maliye bakanı Sayın Mehmet Şimşek tarafından açıklanmıştır. Sadece en düşük emekli maaşı alanlar ile ilgili bir çalışma yapıldığını beyan etmiştir. Bu da göstermektedir ki emeklilerin büyük bir çoğunluğunu oluşturan en alt dilim olan 7500 tl maaş alan emeklilerin dışında kalan yaklaşık 10 milyon emekliyi yine büyük bir hayal kırıklığı beklemektedir. Emekliyi düşünmeyen AKP iktidarı ve ortakları iyi polis kötü polis rolü ile günü kurtarma derdine düşmüşlerdir.

Ve yine  akaryakıt zamları, günlük rutine binmiş durumdadır. Her yeni günde, yeni zamlarla uyanır olduk. İnsanlar araçlarını kullanamamakta, yapılan zamlar iğneden ipliğe her şeyi etkilemekte olup yine olan gariban halkımıza olmaktadır. Saray iktidarı, halkımızdan sürekli sabretmesini  istenmektedir. Artık yeter, sabır kalmamıştır yaşam koşullarının ağırlaştığı bu günlerde halkımız inim inim inlemektedir.

Zamları asla kabul etmiyoruz.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi mevcut iktidar gerçek yüzünü anayasayı ve yargıyı hiçe sayarak,  birçok kişinin yanarak öldüğü ve tüm dünyada insanlık suçu olarak kabul edilen Sivas davasında da kendini göstermiştir.

İlginç dava: 1938'de doğup 6 yaşında ölen kişinin, 1974'te çocuğu doğmuş gözüküyor İlginç dava: 1938'de doğup 6 yaşında ölen kişinin, 1974'te çocuğu doğmuş gözüküyor

Sivas davası düşmüştür, insanlık ölmüştür. İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz ve kabul edilemez. AKP iktidarı ve ortaklarının yargıyı siyasallaştırdığı verilen bu karardan da anlaşılmaktadır. Bu kararı kabul etmiyoruz. İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz er ya da geç suçluların tekrar yargılanması gerekmektedir.

MADIMAK’I UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ…