Didim merkez camii önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan yardımcısı Nihat özçevik, Didim İlçe müftüsü  Hasan Hüseyin Susam, bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Basın açıklamasına katılanlar Türkiye  ve Filistinli bayraklarını açtı.

Didim sivil inisiyatif üyeleri adına basın açıklamasını Mevlüt Kayabaşı okudu. Kayabaşı tarafından okunan açıklamada “Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Müslümanlar olarak bu açıklamayı yapıyoruz: Hırsız ve arsız terörist İsrail'in 10 Ekim 2023'te ilan ettiği abluka altındaki Gazze şeridine yönelik saldırıları sonucunda çocuk, genç, yaşlı ve kadın-erkek binlerce Müslüman kardeşimiz hayatını kaybetti. Binlercesi yaralandı. Vatan topraklarını kanla elde etmiş ve binlerce yıldır kanla koruyan bir milletin evlatları olarak bu vahşete sessiz kalmayacağız. Bugünden sonra kim Filistin devletine terörist, İsrail’e devlet derse ömür boyu hasmımızdır. Şerefli Gazze halkının ve İslami direnişin yanındayız.

ŞLKŞKLŞK

HESAP GÜNÜ AHİRET GÜNÜ DEĞİLDİR

Günlerdir terörist İsrail ordusu hastaneleri vurmakla tehdit ederken dünkü saldırılarıyla Al Ahli hastanesine doğrudan saldırarak yüzlerce masum Müslüman kardeşimizin ölümüne neden olmuştur. Dünya'da başka bir rejim yoktur ki soykırıma uğradığını iddia ederek başka bir millete fütursuzca soykırım yapsın.

Terörist İsrail bizim gözümüzde hırsız, gaspçı ve savaş suçlusu bir terör örgütüdür. Savaş suçlarında zaman aşımı yoktur. Elbet bir gün hesabını verecektir. Kadın, çocuk, sivil ayırmaksızın hastane bombalamak vahşettir, soykırımdır, en büyük insanlık suçudur. Terörist İsrail işlediği vahşetle on yıllardır sürdürdüğü zulümle karşımızdadır. Eşi görülmemiş bir yüzsüzlükle ve pervasızlıkla işlenen bu insanlık suçunu göz ardı etmek bu suça ortak olmaktır.

Allah'ın laneti terörist İsrail’in üzerine olsun. Katil netanyahu hayvanlarla savaşıyoruz, demiş. Domuz senin babandır. Şeytandan daha lanetli olan bu adamlar Hitler'e rahmet okutacak bir vahşete onlarca yıldır imza atmaktadır. Hesap günü ahiret günü değildir. Dünya'da bunun hesabı kesilir.

Devletimize ve liderimiz cumhurbaşkanımıza açık çağrımızdır. Müslüman Türk Devleti'ni sınırları geçmişte olduğu gibi Kudüs'ü içine alacak şekilde genişlemelidir." ifadelerine yer verildi. Açıklamanın sonunda vatandaşlar tekbir getirdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

kazada 5 kişi yaralandı kazada 5 kişi yaralandı

OIUOUOUU

Editör: Ergun Korkmaz