ÖMK GERİ ÇEKİLSİN! YASAKLAMA VE ENGELLEMELER DURDURULSUN ÖMK GERİ ÇEKİLSİN! YASAKLAMA VE ENGELLEMELER DURDURULSUN

Didim’den Garden Of Sun, Venosa, Aquasis, Anadolu Club, Maxeria otelden temsilcilerin de katıldığı fuarda Maxeria otel Türkiye’nin  bulunduğu holde stant açarak ve misafirlerini ağırladı.

“Berlin Turizm fuarı” Dünya’nın en büyük turizm fuarıdır” tespitinde bulunan Meclis Üyemiz Hikmet Atilla fuar hakkında gözlem ve değerlendirmelerde bulundu.  2022’ye göre ziyaretçi sayısında artış görüldüğünü ve 100 bin kişinin fuarı ziyaret ettiğini belirtti. 170 ülkeden 5500 katılımcının 27 salonda kendi ürünlerini tanıttığını ve sayısız konuşmacının turizmde öne çıkan; Yapay zekâ, sürdürülebilirlik turizm, sağlık turizmi ve benzeri konularını işlediğini ifade etti.

Dto (2)-2

“Fuara 3000 akredite olmuş basın mensubu katılmıştır” diyen Hikmet Atilla şu ifadeleri kullandı “Fuarda ve fuar dışında birçok ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Didim’e ilgi büyük ve Didim otellerine talep de fazla, bilindiği gibi yeni tesislerde yapılmakta. Tur operatörü sahipleri ve temsilcilerinin görüşleri de göstermektedir ki Didim’de bulunan işletmelerin bir an evvel kendilerini yeni şartlara, yeni müşteri portföyüne uydurmaları gerekiyor. Dünya ülkeleri turizmde birbirleri ile rekabet içindeler. En iyi hizmeti, en kısa yolla hedef ülkelere, burada bulunan müşterilere ulaştırmak gerekiyor. Turizmin Didim’in gelişmesine etkisi gördüğüm kadarı ile daha anlaşılmamış” dedi.

Dto (3)-3

Heyet olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de görüştüklerini belirten Atilla, Didim ile ilgili önemli konuları gündeme getirdiklerini vurguladı. “Tabii ki turizmciler Didim otelcileri ve Didim’e ilgi duyanlar Didim standının olmamasından şikayetçiydi. Böyle önemli etkinliklerde illaki bir yerimizin olması gerekiyor. Şimdiden 2025 yılında olacak fuarın 04 Mart 06 mart tarihleri arasında, kardeş ülkenin de Arnavutluk olacağı açıklandı” diyerek sözlerini tamamladı

HABER: ELİF DİKBAŞ .

Editör: Ergun Korkmaz