Didim Kent Meydandaki kutlamalara Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Deniz Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Anıl Altay, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, oda başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, askeri erkan, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kutlamalar kapsamında ilçe protokolü ilk olarak vatandaşlar ve öğrencilerin bayramını kutladı. Kaymakam Kuruca, Belediye Başkanı Atabay, Garnizon Komutanı Saçan tarafından katılanları selamlamasıyla başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

meydan (8)

Hava sıcaklıkları artacak Hava sıcaklıkları artacak

ANADOLU'DAN ATMA GAYRETLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca gerçekleştirdi. Kuruca yaptığı konuşmada Cumhuriyetin kuruluş sürecini tarihsel olarak anlattı. Kuruca, konuşmasında “Bugün bunu tanklarıyla, toplarıyla, tüfekleriyle değil ama kontrol ettikleri kukla gibi yönettikleri terör örgütleri vasıtasıyla yapmaya çalışıyor ve bizleri son kalemizden Anadolu'dan atma gayretlerine devam ediyorlar. PKK'sıyla, YPG'siyle, FETÖ'süyle, Türkiye'yi, cumhuriyetimizi içeriden karıştırarak bizi yıkmaya ve Anadolu'dan atmaya çabalarını her daim sürdürüyorlar. Bizlere düşen görev, sizlere düşen görev, kuzeyiyle, güneyiyle, doğusuyla, batısıyla, Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez’iyle, Alevisiyle, Sünnisiyle tek vücut olup el birliği ile el ele bu müsellimlere karşı milletimizi, devletimizi, bayrağımızı, cumhuriyetimizi korumaktır." dedi.

meydan (12)

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu; yöresel halk oyunları ekipleri gösterilerini sergiledi. Kutlamalar kapsamında 29 Ekim dolayısıyla düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından hediyeleri verildi. Kutlamalarda okullar tarafından hazırlanan etkinlikler sahnelendi; korolar şarkılar söyledi. Didim’deki kutlamalar resmi geçit töreniyle sona erdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

meydan (3)

meydan (21)

meydan (22)

meydan (1)

meydan (9)

meydan (16)

UTYUTUT-2

meydan (10)