31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala kamuya yansıyan spekülatif söylemlere tepki göstererek, “Didim’de güçlüyüz ve kazanacağız!” dedi.

Didim’de feci kaza; 4 ölü.. Didim’de feci kaza; 4 ölü..

DEM Parti Didim İlçe eş başkanları Feride Akdağ ve Salih Erkek, çıkan spekülatif söylemlere karşı basın açıklaması yaptı. Açıklamada “31 Mart seçimlerine en başından beri, halkımızın talepleri doğrultusunda Didim Dem parti ilçe örgütü olarak seçim çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmekteyiz. Kamuoyuna yansıyan aslı astarı olmayan çeşitli spekülasyonlar bizi kamuoyunu aydınlatmaya mecbur bırakmıştır. Kendilerini Dem partili olarak tanıtıp bizimle hiçbir şekilde ilişkisi olmayan bazı çıkarcı gurupların; seçimde meclis için Dem partiye, belediye başkanlığı için başka partiye oy vereceklerini söyleyip kafa karışıklığı yarattıkları duyumunu almış bulunmaktayız.

Daha seçim maratonun başlangıcında hiçbir siyasi gurubun, çıkar çevrelerinin veya başka partilerin arka bahçesi olmadığımızı, kimseye jest yapmadığımızı veya birilerinin kazanıp/kaybetme denkleminin içinde olmadığımızı belirtmiştik. Biz yıllardır siyasetin en aktif, en şeffaf ve en ilkeli duruşunu geçmiş pratiğiyle ispatlamış ve şüphesiz bu konuda bedeller ödemiş bir partiyiz.

KAZANMAYA NE KADAR YAKIN OLDUĞUMUZU ANLIYORUZ

Didim özgülünde seçimin son haftasına girerken kazanmaya ne kadar yakın olduğumuzu halkımızın bizi coşkuyla sahiplenmesinden anlıyoruz. Aynı zamanda dışımızdaki partilerin de bizim iktidar gücüne ulaştığımızı anlamış durumdalar. Kazanmaya en yakın partinin en çok tartışma konusu olması kadar doğal bir şey olamaz. Ancak bizim dışımızda gelişen ve dem parti adına kimi çıkar çevrelerinin dedikodu bile olmayacak denli basit karalamalar yaptıklarına tanık olmaktayız.

SEÇİM KARARINI SONUNA KADAR KENDİ ADAYLARIMIZLA SÜRDÜRECEĞİZ

Dem parti Didim ilçe örgütü olarak dışımızdaki partilerle herhangi bir görüşmemiz/diyaloğumuz olmamıştır ve olmayacaktır. Halkımızla birlikte aldığımız bu seçim kararını sonuna kadar kendi adaylarımızla sürdüreceğiz. Bu konuda bizim ilkeli ve kararlı politikalar sürdürdüğümüz çok nettir. Türkiye’de en açık ve en ilkeli politikayı Dem Parti ve mirasını devraldığı HDP fikriyatı olduğunu tekrar vurgulamak istiyoruz. Pir sultan abdalın “dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan” şiarını esas alıyoruz ve diyoruz ki; biz güçlüyüz, güçlü geliyoruz, iktidara yürüyoruz. newroz alanına gelen halkımıza sözümüzdür: Biz kazanacağız, Didim halkı kazanacak.

HABER: ELİF DİKBAŞ