Didim Belediyesi Gençlik ve Sanat Akademisinde (DİGEM) düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Eda Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan ve Başak Saçan, CHP Didim İlçe Başkanı Aşkın Atlı ve ilçe yöneticileri, CHP’den yeni seçilen bazı belediye meclis üyeleri, Didim Engelliler Derneği Başkanı Resul Yazıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Otizmu (1)

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından etkinliğin açılış konuşmasını Didim Otizm ve Özel Yetenekli Çocuklar Derneği Başkanı ve CHP Didim belediye meclis üyesi Eda Demir gerçekleştirdi. Demir BM tarafından “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” ilan edildiğini ifade ederek, “Farklı renklerin bir araya gelerek güçlü bir resim oluşturduğu gibi, farklılıklarımız da bizi bir arada daha güçlü kılar. Farkındalıkla birlikte, daha kapsayıcı bir dünya inşa etmek bizim sorumluluğumuz, bu sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz ve daima çalışacağız. Biz 2 Nisan’da değil her zaman otizm spekturm bozukluğu olan çocuklarımızın ve velilerimizin yanında olduğumuzu bilmelerini isterim.” dedi.

O6

Ardından otizmli çocuklar tarafından piyano resitali sunuldu; ardından Didim Altın adım özel eğitim Merkezinde eğitim alan öğrencilerin oluşturduğu halk oyunları ekibi oyunlarını sahneledi.

Etkinliğin sonunda Adnan Menderes üniversitesi Eğitim fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Servi otizm tanısı, otizmle çocukların eğitimi ve ailelere yönelik verilen eğitimlerle ilgili slayt eşliğinde bilgiler sundu.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Didim Sosyal Tesisleri, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor Didim Sosyal Tesisleri, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor

Otizlm (3)

Editör: Ergun Korkmaz