DEĞİŞMEK ŞART ve TİP VARSA UMUT VAR, sloganlarıı ile seçim startının verildiği ilk günden itibaren gönüllerde taht kurdu. Halkın büyük desteği karşısında yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren Umut KAŞAN, gece gündüz demeden ev, ev, dükkan, dükkan, sokak, sokak işçi ve emekçilerle halkla buluşuyor Didim halkına partisinin politikalarının yanı sıra kendi projelerini de anlatıyor. Az sayıdaki TİP gönüllüsü ve halkın bağışları ile seçimlere start veren Umut KAŞAN, kısa sürede büyük bir kesimin güvenini kazanarak kendilerine şans vermeyenleri şaşırtmış, partisini şimdiden kaç meclis üyesi çıkartır, Ak Parti, CHP çekişmesinden aradan sıyrılarak seçimi kazanır mı noktasına getirmiştir. Gerek iki dönemdir süregelen başarısız CHP döneminden, gerekse genel politikalarından memnun olunmayan Ak Parti yönetiminden rahatsız olan herkesin sığındığı bir liman konumundaki TİP, genel politikalarındaki halktan yana tavırlarının meyvelerini Didim'de toplamaya başladı. Başkan adayı Umut KAŞAN'ın geçmişten gelen sosyal projelere olan katkısı ve duyarlılığı, halkın her kesiminin sorunlarına olan çözüm odaklı yaklaşımları, doğa, hayvan ve çevrenin korunmasına karşı sergilediği eylem ve yazıları ile belli bir kesim üzerinde var olan güven duygusu, TİP adaylığı ile de toplumun tüm kesimlerine yayılmış oldu. Çeşitli meslekleri ve konuları  temsil eden   Sivil Toplum Kuruluşları ile yaptığı görüşmelerde kendisine gösterilen yoğun ilgi ve duyulan güvenden güç alan Umut KAŞAN, öyle görülüyor ki, sadece bu seçimde değil, bundan sonrada Didim siyasi hayatının vazgeçilmez figürlerinden biri olacak...

Ffab6475 512C 450E Bf7F 5Fbc9857Deef

Peki Umut Kaşan kimdir? www.umutkasan.com sitesinde kendi ifadeleri ile Türkiye işçi Partisi Didim Belediye başkan adayı Umut Kaşan aşağıdaki ifadelere yer vermiş.  

Ben Türkiye İşçi Partisi Didim Belediye Başkan Adayı Umut Kaşan. Beni henüz tanımayanlar ya da daha yakından tanımak isteyenler için kısaca kendimi tanıtmak isterim.

F14F617D F63D 42A9 9Ab7 B27E52E004E2

1976 yılında Antalya’da dünyaya geldim. Annem ve babamın öğretmen olmaları sebebi ile nerdeyse Türkiye’de yaşamadığımız şehir kalmadı. Mesela İlkokulu Urfa / Siverek’de Orta Okulu Afyon’da Liseyi Aydın’da Üniversiteyi de Balıkesir’de okudum. Turizm İşletme ve Otelcilik okudum fakat üniversite yıllarımdan bu yana aktif gazetecilik, habercilik yapıyorum. Örgün eğitime tanınan sınavsız ikinci üniversite ile okul hayatım hiç bitmedi ikinci üniversite kapsamında uzun yıllardır AÖF’de Davranış Bilimleri ve Sosyoloji öğrencisiyim. 1995 yılından bu yana Didim’de yaşıyorum. Kendime ait bir reklam ajansının işçisiyim. Reklamcılık, yayıncılık, editörlük ve habercilik dışında, MEB Sertifikalı Yaratıcı Drama Öğretmeniyim. Bir dönem Didim Belediyesinde Özel Kalem ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile belediyecilik hizmeti deneyimi edindim. Didim’i çok yakından tanıyorum, Didim’in, Didimlinin yaşadığı tüm sorunları da yıllarca çok yakından takip ettim. Çözüm yolları aradım.

D92D7Bf8 5A03 4A52 815D A3E85E5Ea6F3Didim’i iyi tanıyorum, Didim’i seviyorum.

Bir erkek kedinin ve bir kız evladın annesiyim. Çevre, hayvan ve doğa dostu bir aktivistim. Sosyalistim. Samimiyim, çalışkanım, mücadeleciyim, inatçıyım. Herkesin aklında kendini yaşadığı yere ait hisseden, yaşadığı yeri daha da güzelleştirmek isteyen bir Umut olarak yer almak isterim. Türkiye İşçi Partisi Didim Belediye Başkan Adayı olarak bu zor ve önemli sorumluluğun altından kalkabilecek yeterli bilgi ve donanıma sahibim. Daha yaşanabilir, sürdürülebilir bir gelecek ve Didim için mücadele ediyorum. Ortamlarda Değişmek Şart diye bağıran Tip’li o kadın aday benim.

8D0Ebe21 Af16 48D5 B79D 43D663852D8B

Kitabın tam da ortasından konuşacağım. Didim gibi kalbi soldan atan bir şehir sürekli yaşadığı bu ritim bozukluğunu hak etmemektedir. Sürekli kalp çarpıntısı, karın ağrısı yaşayan bir Didim’de bir arada, sağlıklı, mutlu, huzurlu, olmamız mümkün değildir. Didim’in algıları ve ayarları ile oynayanlar için “Fabrika Ayarlarına Dön” seçeneği ile Türkiye İşçi Partisi Didim Belediye Başkan Adayı olarak oylarınıza talibim. Didim’e kamucu, halkçı, Sosyalist Sosyalist belediyeciliğin çok yakışacağını biliyorum.

5F7C5704 A8Bd 42Ee A502 13966691Cf8C

4. Lavanta Festivali başladı! 4. Lavanta Festivali başladı!

Türkiye işçi Partisine verceğiniz her oy köhneleşmiş bu siyasi anlayış yüzünden Umudunu kaybetmiş her Didimli için tüm umutsuzlar için umut olacaktır. Didim halkı diretmelere, dayatmalara mahkum değildir.

Halkımız Seçeneksiz değildir. Tip varsa Umut var.

Haber : Ergun KORKMAZ

Editör: Ergun Korkmaz