SMA Tip 2 kas hastası Amine Hüma Ertuğrul için Didim Gençlik Merkezi’nde (DİGEM) gerçekleşen geceye bazı kitle örgütü temsilcileri ve ilçedeki bazı iş insanları katıldı.

Didim Belediyesi katkılarıyla ve Valilik onanıyla gerçekleşen gecede konuşma yapan Amine Hüma’nın babası Mustafa Ertuğrul, “2 buçuk senedir bu hastalıkla uğraşıyoruz. Bu hastalık gerçekten zor bir hastalık, sinsi bir hastalık.  Çok zor bir süreçten geçiyoruz hem kampanya olarak hem bu süreci devam ettirmek adına ama insanı yıpratıyor. Bizim için çok zor bir süreç. Konya'dan geliyorum. Didim halkına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, hepsi bizi kucakladı bize destek verdi.

CANIMIZLA MÜCADELE EDİYORUZ

Amine 6 aylıkken bu hastalık başladı. Bu süreç 2 buçuk yıldır devam ediyoruz. Her gün veya her ay bir kasımız kayboldu. Biz 6 defa yoğun bakıma yattık, bir defa kalbi durdu. Ama Amine savaşı bırakmadı. Biz de bırakmak istemiyoruz. Çocuğumun sesini duyurabilmek adına. Konya’dan destek için buraya geldim.. Toplamda 1 milyon 880 bin dolar lazım. Bu ilaç ne kadar erken alınırsa bir o kadar tedavisi kolay oluyor. Çünkü kaybettiğiniz kasları geri kazanmak çok güç oluyor. Yani bir an önce Amine’nin ilacına kavuşması lazım. Bizler grip nezle olabiliyoruz ama o çocukların grip nezle olma şansı bile yok olduğu zaman biz yoğun bakıma yatıyoruz. Biz her gün canımızla müdahale ediyoruz. Canımızla uğraşıyoruz. Orada gördüğünüz bebek mesela trakeli bir bebek var. Boğazından nefes alıyor. Gırtlağı delik olan bir bebek biz dönüşümlü olarak annesiyle bakıyoruz.

Sma (1)

DİDİM HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Valilik izinli hesaplara yatırılan paralarla bizim şahsi en ufak bir alakamız yok. Hesaba atılan paralar hesapta kalıyor. Kampanyamız biterse tedaviye gidiyoruz. Olası kötü bir durumdan farklı sma hastası bir çocuğa aktarıyor. Şahsının sadece kendi kızımın değil, belki binlerce çocuk var. Dışarıda hiçbirinin bu acıyı çekmesini istemiyor ve büyüklerimizden bu konuda ciddi bir destek istiyorum. Milletimiz elinden gelen her şeyi yapıyor, devletimizden de elinden gelen her şeyi yapmasını bekliyoruz.  Desteklerini bizden esirgemeyen Didim halkına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Amine destek için Valilik onaylı Iban bilgileri:

Ziraat Bankası TR340001009010165787405001 Alıcı: Amine Hüma Ertuğrul

Avrupa hesap bilgileri: NL10 BUNQ 2068 5194 53 Alıcı: SMA Kids SWİFT KOD:  BUNQNL2A

SMS bağışı: Amine yaz 4882’ye gönder

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Didim’de Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını; 1 tutuklama Didim’de Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını; 1 tutuklama

Sma Hastası