Didim’de feci kaza; 4 ölü.. Didim’de feci kaza; 4 ölü..

Didim’de lise öğrenciler velilerin katkılarıyla katıldıkları robot yarışmasında dördüncü oldu. Esra Karakaya Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ekip, yarışma öncesinde Ak-Yeniköy Şehit Soner Turan Ortaokulu Müdürü Mustafa Çoban’ın kendilerine yer vermesi ve kodlama atölyesini kullanmasından dolayı yarışmaya “SST25187 takım Numarası İle Ak Yeniköy Şehit Soner Turan Ortaokulu adına” katıldı.

9-10 Mart tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik Kentinde yapılan First Tech Challenge yarışmasına katılan Didimli öğrenciler, kardeş takım olarak seçtikleri Levander takımı ile birlikte yarışmalara katıldı. İzmir’den Yunanistan’a geçen Didimli öğrenciler, İlk gün yarışmaya katılan 16 takım arasında günü 4. oldu. İkinci günde 4.olan Didim takımı, turnuva sonunda katılım sertifikası ve madalya almaya hak kazandı.

Liseliler (2)

“SST25187 takımını” oluşturan öğrenciler arasında Atakan Çakmak, Berk Kundakçı, Ege Çörekçi, Evrim Can, İbrahim Şam, Miran Bingöl, Nupel Bingöl, Utku Çelebi, Taylan Aslan, Toprak Aktepe, Yağız Tunç ve geçen yıl yarışmacı olan bu yılın Genç Mentorları Orhan Servet ve Çağan Dengizbaşboğan yer aldı. Turnuva sürecinde Didim’li liseli öğrencilere hiçbir kamu ve özel kurum ve kuruluşlarından ve şahıslardan sponsorluk desteği sağlanmadığı öğrenildi. “Karga”adını verdikleri takımda Baş Mentor Nurgün Erbay’ın projeyi başlattığı ve yürütücülüğünü üstlendiği, diğer Mentorler Nilgün Bargan ve Fulya Tunç’un her alanda destek sağladığı, veli Suzan Bingöl’ün gönüllü destek sunduğu ve teknik danışmanlığını Bora Bargan’ın yaptığı öğrenildi. Yunanistan’dan madalya ile dönen gençler, yeni dönem çalışmaları için sponsorluk desteği bekliyor.

HABER: ELİF DİKBAŞ