Geçen yıl kurulan ve bu sezon tüm şartları yerine getirerek Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Liginde mücadele etmeye hak kazanan Didimspor kadın voleybol takımı Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda gerçekleşen çalışmalar öncesi basına bilgiler verdi.

Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, Didimspor 2. Başkanı Özkan Caymaz, Didimspor antrenörü Yücel Sevindi ve voleybolcular antrenman öncesinde basının sorularını yanıtladı.

TÜM DİDİM HALKINI MAÇLARA BEKLİYORUZ

Didimspor 2. Başkanı Özkan Caymaz “Didim’de profesyonel anlamda ilk spor kulübüyüz. Kulüp onursal başkanımız Deniz Polat spora çok önem veriyor. Futbolda yaptıklarımızdan sonra burada bir eksiklik gördük. Kız çocuklarımızın spora katılması noktasında bir oluşum oluşturduk. Geçen sene altyapıdan başladık. Genç yıldızlar ve genç takım oluşturduk. O takımla da başarılar elde ettik. Bu sene de ikinci lige katılım sağladık.  Yücel hocamın da önceliğinde playofflara kalarak hedefimiz basamak basamak ilerleyerek Sultanlar ligine çıkmak. Didim'de güzel şeyler olacak. Ama bunun için de tabii ki Didim halkının desteklerine de çok ihtiyacımız var. Her zaman seyirci desteği önemli yani;   fikstür de açıklandı. İlk maçımızı 22 Ekim'de Söke takımıyla kendi sahamızda oynuyoruz 7. Grupta Aydın ve Muğla takımlarıyla biz aynı gruptayız. Tüm Didim halkını maçlara bekliyoruz.” Dedi

Otomobil şarampole devrildi: 3 yaralı Otomobil şarampole devrildi: 3 yaralı

SULTANLAR LİGİ’NE YÜKSELECEĞİZ

Didimspor antrenörü Yücel Sevindi ise “Yaz dönemini buradaki çocuklarımızı hiç boş geçirmedik. Tabii ki dış transferle ilgili hem bizler, hem yöneticilerimiz değişken oyuncularla temasa geçtiler. Bize faydalı olabilecek, Didim'e, Didimspor'a katkı sağlayabilecek oyuncularla görüşüyorduk. Şu anda da görüşmelerimiz devam ediyor. Anlaştığımız oyuncular da var. Görüştüğümüz oyuncular da var. Biraz önce Özkan Bey'in dediği gibi amacımız burada. Basamak basamak gidip ta en üstündeki olan Sultanlar Ligi'ne Didimspor olarak yükselmek. Ama tabii ki bunun için de en önemli şey sabır göstermek. Biz bu sabrı kulüp olarak, işte yönetim olarak, teknik heyet olarak biz bunu gösteriyoruz. Amacımız işte Didim'deki gençlerin artı bu bölgedeki genç arkadaşların bu kadroda olup bu bölgeden dışarıdan hiçbir transfer yapmadan sadece Didim ve civarındaki sporcularımızla Sultanlar Ligi'ne yükselmek. Tabii ki dışarıdan bir türlü transfer yaparsınız, oyuncu alırsınız ama neticede işte yönetim kurulu ve bizlerin amacı bu bölgedeki çocukları oralara kazandırmak. Onun için de yaz boyu hiç kesintisiz devam ettik. Buradaki amacımız burayı temsil noktasında en iyi kadroyu oluşturmak. Tabii ki o kadroyu oluşturduğumuz zaman da ister istemez o hedefimizi en iyi şekilde ve en kısa zamanda ulaşmış olacağız.” dedi.

ERTET-1

BU YILKİ AMACIMIZ BİZİM PLAY OFF

Didimspor Voleybol takımı kaptanı Gamze Taş ise “Yücel Hocamla bir ay önce görüşmüştük takımın misyonundan bahsettiler. Güzel hedefleri var. Aydın ve Didim'in çocuklarıyla en üst aslında hedef sultanlar ligi. Ama bu yılki amacımız bizim Play off; ilk kez katılıyorlar ikinci lige. Tabii ki bizim daha önce Tecrübemiz çok fazla. Gelip ablalık yapar mısın dediler. Ben de severek kabul ettim. Çünkü gerçekten oluşum güzel bir oluşum. Başkan arkamızda, Yönetim tamamen arkamızda. Hocamızın zaten daha önceki geçmişini bildiğimiz için hepimiz severek kabul ettik. Ben de bu takımın ablası olduğu için Çok mutluyum. Ve ilk kez yarışmalara ikincilikle katılacak olan bu takımı temsil edeceğim için çok mutluyum ve çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

EQWEQWE-10

FAZLASIYLA GÜVENİYORUM

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu ise Didimspor kadın voleybol 2. Liginde olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek “İlçemizin güzide kulüplerinden birisi. Didim'de biliyorsunuz spor turizmi ve ulusal şampiyonalar noktasında sözünü Didim olarak artık yoğun bir şekilde, aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu sene Didimspor bizi ikinci lig profesyonel ligde temsil edecek bu noktada. Biz bunun sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu noktada çok tecrübeli bir antrenör ekibi var. Yücel Hocamız var ve teknik ekip var. Ben fazlasıyla güveniyorum. Başkanımıza, kulübümüze destekleri daima devam ediyor. Her türlü ders noktasında devam ediyor. Transferler yapıldı. Ben bu sezondan çok umutluyum açıkçası. İnşallah altyapıdaki sporcularımıza genç altlıktaki voleybolcularımıza örnek olabilecek bir lig olur şimdiden başarılar diliyorum teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

KJŞJ

UILUILU

Editör: Ergun Korkmaz