MASKİ’den su kayıp kaçaklarına teknolojik müdahale MASKİ’den su kayıp kaçaklarına teknolojik müdahale

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam şartlarından belediye çalışanlarını bir nebze olsun rahatlatmak için DİSK Genel-İş sendikasıyla toplu iş sözleşmesi görüşmelerine oturmuştu. Görüşmelerin sonunda ortak paydada buluşan sendika ve belediye yönetimi bugün Efeler Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek çalışanlara mutlu haberi verdi. İmzalanan sözleşmeye göre, taban yevmiyeye yüzde 71 oranında zam yapıldı. Ayrıca toplu iş sözleşmesi zam dönemi 6’şar aylık döneme çevrildi. Buna göre, her 6 ayda bir tüm mali ve sosyal haklara tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 2 puan üzerinde oranla zam yapılacak. Öte yandan daha önceki toplu iş sözleşmesinde 2 yeni sosyal ödeme kalemi de sözleşmeye eklendi. Bu kalemler yakacak ve bayram yardımı olarak belirlendi. Bayram yardımının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 750 lira olarak ödenmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Sözlerine devam eden Başkan Atay; “İmkanlarımız dâhilinde iyi bir zam verdiğimizi düşünüyorum. Burası hepimizin belediyesi. Belediye başkanları gelip geçicidir. Kalıcı olan sizlersiniz. Sizler mutlu olursanız iyi ve güzel işler yaparsınız. Sizler iyi ve güzel işler yaparsanız da halkımızı memnun edebiliriz. Görevimiz halkın yaşam kalitesini artırmak. Bunu birlikte hep birlikte başaracağız. Ben, emekten yana anlayışı olan biriyim. Bu sözleşmenin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

DİSK Genel-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Sibel Özhan, ücretlerin 6 aylık dönemlerde enflasyon oranına göre yeniden artırılacak olmasının önemli olduğunu vurguladı. Yeni sözleşme nedeniyle memnun olduklarını ifade eden Özhan, Başkan Atay’a teşekkür etti.(İHA)

Editör: Ergun Korkmaz