Didim Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Oda ve STK temsilcileri katıldı.

DİDİM’İ SEVENLER AİLEMİZİN GİDEREK GENİŞLEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ

Teşekkür plaketi takdimi öncesinde konuşma yapan Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim’de katıldığı ilk festival olduğunu belirterek, “Geçen sene göreve başladığım zaman eylül ayında pazartesi günü göreve başlamıştım. Cuma günü Dünya Didim’i seviyor kültür festivali düzenlenmişti. Parçası olmaktan çok mutlu oldum bu tür festival gerçekleşmişti geçen sene. Çünkü eminim sizlerin de bilmediği kadar Didim'de aslında dünyanın geçen sene 65 ayrı ülkesinden misafirimiz olduğunu öğrenmiştim ben. Ve çok mutlu olmuştum böyle bir manzaradan. Bu sene daha da keyif alarak gerçekleşti bu festivali ve şunu gördük. Belki festivalin etkisi, katkısıyla belki Didim'in kendi güzelliklerinin geçtiğimiz sene içerisinde çok daha iyi tanıtılmış olmasının etkisiyle 75 ayrı ülkeden misafirimiz olduğunu, aslında Didimli hemşehrimiz olduğunu gördük. Dolayısıyla bu geniş ailemizin Didim’i sevenler ailemizin giderek genişlediğini görüyoruz.

DİDİM BAŞLI BAŞINA BİR GÜZELLİK

3. Dünya Didim Seviyor kültür festivali belki 85, 90 ayrı ülkeden Didimli hemşehrimizin burada bizim de olumlu görme şansına sahip çıkacağız. Ailemizin daha da geliştiğini göreceğiz. Didim başlı başına bir güzellik. Biz de Didim'in mirasçıları olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Asıl güzelliğinin Didim’i seven, dünyada bu kadar farklı ülkesinden, memleketin 81 ayrı vilayetinden insanın huzur içerisinde, barış içerisinde yaşadığı bir ilçe olmasından kaynaklanacağını düşünüyorum. O yüzden bunu da bu zenginliği, bu güzelliği sadece bizim yaşıyor olmamız değil, aynı zamanda herkese anlatıyor, anlatabiliyor olmamız lazım.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Dünyada birbiriyle savaşan ülkelerin, vatandaşlarının aslında Didim'de huzur içerisinde, barış içerisinde, birlik, beraberlik içerisinde keyifle Didim’in tadını çıkararak yaşadıklarını görüyoruz. Bu dünyaya bir barış mesajı veriyor. Bu tüm topluluklara aslında her zaman insan paydasında, insan öznesinde buluşarak birlik, beraberlik içerisinde devam edebileceğimizi gösteriyor. Didim bunu yeni de yapmıyor. Binlerce yıldır aslına bakarsanız. Medeniyetlerin beşiği ve merkezi olmuş bir ilçeden bir yöreden mahalleden bahsediyoruz. Dolayısıyla biz bu kültürü aslında devam ettiren yeni kuşaklarız. Bu da başka bir güzellik İnşallah bundan sonra da önümüzdeki senelerde Didim'de hem memleketin 81 vilayetinden hem dünyanın her yerinde misafir etmeye devam ederiz. Festival süresince emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.“ dedi.

 Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız ise festivalin çok renkli görüntülere ev sahipliği yaptığını belirterek, bir sonraki festival için çalışmalara şimdiden başladıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Başkanı Ayyıldız, desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Kuruca’ya teşekkür plaketi verirken, Kaymakam Kuruca da festivale destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi verdi.

HABER: ELİF DİKBAŞ

4-10

Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı Kuşadası'ndaki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı

HFDHDHD

GDFGDGD

Editör: Ergun Korkmaz