DİSK Emekli Sen Didim Şube Başkanı Hacı İsmail Doğan tarafından yapılan açıklamada Filistin halkının on yıllardır sömürgeciliği, işgali, sürgünü ve katliamları yaşadığını ifade ederek, “Bugün de “Gazze’yi sileceğiz” diye haykıranlar tarafından, sivil yerleşim yerleri, hastaneler, okullar ayırt etmeden Filistin halkının üzerine bombalar yağdırılmaktadır.

7 Ekim 2023 tarihinde başlayan ve günlerdir şiddeti artarak devam eden saldırılar karşısında DİSK Emekli-Sen olarak tutumumuz açıktır:

Savaşlar her zaman önce işçilerin, emekçilerin, yaşlıların, kadınların ve çocukların yaşamını tehdit etmiş; ekonomik, sosyal ve politik hakların askıya alınmasına neden olmuştur.

DİSK EMEKLİ-SEN, SAVAŞA KARŞIDIR

Aydın'ın da aralarında bulunduğu 5 ilde devre mülk dolandırıcılığı operasyonu: 29 gözaltı Aydın'ın da aralarında bulunduğu 5 ilde devre mülk dolandırıcılığı operasyonu: 29 gözaltı

Hamas’ın sivil halka yönelik saldırılarının onaylanması mümkün değildir. Diğer yandan Hamas’ın tarih sahnesine çıkmasının koşullarının Batılı devletler tarafından hazırlandığı ve bugün de yine ABD ve diğer emperyalist hükümetlerin, İsrail’in savaş politikasını desteklediklerini beyan ettikleri göz ardı edilmemelidir.

DİSK Emekli-Sen, hiçbir gerici saldırıya alkış tutmamakta; ancak tüm dünya halklarına Filistin halkının özgür yaşam hakkını savunma çağrısı yapmaktadır.

Filistin halkına yaşatılan zulüm yalnızca bugünün konusu değildir. Siyonist İsrail iktidarının işgal ettiği topraklar, on yıllardır Filistin halkına yönelik barbarca saldırılara sahne olmuştur. Bir asra yakın süredir zorla yerlerinden edilen, tank ve tüfekler karşısında taşla direnen Filistin halkının geleceğini tayin etme hakkı kendine aittir.

DİSK Emekli-Sen, direnen Filistin halkının yanındadır.

DİSK Emekli-Sen, katliamlara neden olan bu siyonist barbarlık karşısında işçileri, emekçileri, emeklileri; tüm dünya sendikalarını harekete geçmeye; halkların kardeşliği şiarını yükseltmeye çağırmaktadır. Nehirden Denize Özgür Filistin!” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz