Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından yapılan mülakatı başarıyla tamamlayan Genç, yapılan yüzlerce başvuru arasından Türkiye’de burs almaya hak kazanan birkaç öğrenciden biri oldu.

Öğrencilerin başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Uluslararası hareketlilikler öğrencilerimizin entelektüel bilgi birikimine katkı sunacağı gibi sosyal ve kültürel gelişimine de yardımcı olacaktır. Bu noktada yurt dışı öğrenim fırsatları konusunda öğrencilerimizi bilgilendiriyor ve yönlendiriyoruz. Turizm ve Seyahat Programı öğrencimiz Beyzanur Genç’i kazandığı burs dolayısıyla kutluyorum. Öğrencilerimiz, Üniversitemizde aldıkları eğitimle birlikte yurt dışı fırsatlarından da yararlanarak kendilerini daha da geliştirecek ve alanlarına önemli katkılarda bulunabileceklerdir.” diye konuştu.

Didim MYO Müdürü, ERASMUS ve Uluslararası ilişkiler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Dr. Muhammet Nimet Çavuş, “Geçtiğimiz yıllarda da bazı öğrencilerimizin ABD’de Fulbright Bursu ile eğitim almasını sağlamıştık. Bu yıl da Didim MYO’dan bir öğrencimizin Fulbright Bursu kazanmasının sevincini yaşıyoruz.” dedi.

2024-2025 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde ABD’de bir yıl süreyle eğitim alma hakkı elde eden Beyzanur Genç, öğrenim hayatını en verimli şekilde geçirmek için çalışacağını belirterek, bursu kazanmasında emeği geçen tüm hocalarına teşekkür etti.

Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi

Öğrenciyi tebrik eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Beyzanur Genç’e teşekkür belgesi takdiminde bulundu.

HABER: ELİF DİKBAŞ