Didim Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen turnuva ülke genelinden genç erkekler ve genç kadınlar yer aldı.

 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında masa tenisi gençler Türkiye Birinciliği yarışmaları 13 -15 Şubat tarihleri arasında Didim’de başladı. 25 genç kadın 25 genç erkek ve 50 okulun katıldığı turnuvada toplam 200 öğrenci yer aldı.

Masa Tenisi (3)

Turnuvanın açılış seremonisine Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Okul Sporları Şube Müdürü Harun Ergun, Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, antrenörler ve sporcular katıldı.

Kurallara uymayanlara 43 bin liralık ceza Kurallara uymayanlara 43 bin liralık ceza

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılışı seremonisinde konuşma yapan Okul Sporları Şube Müdürü Harun Ergun, yarışmada mücadele edecek sporculara başarılar dileyerek, “30 katılımcı ilden KKTC’de dahil 25 erkek, 25 bayan takımımız mücadele edecek. 3 gün sürecek olan organizasyonda ülkenin en iyileri belirlenecek. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Masa Tenisi (9)

Konuşma yapan Kaymakam Can Kazım Kuruca ise “Türkiye şampiyonlarında Didim her branşa ev sahipliği yapmaya devam edecek. Türkiye'nin 4 bir yanından 29 vilayetten aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelerek bizleri şereflendiren 25 kız 25 erkeğe takımımız arasında güzel bir mücadele olacak. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Masa Tenisi (10)

Açılış seremonisinin ardından sporcular masa tenisi turnuvasına başladı.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Masa Tenisi (4)

Masa Tenisi (1)

Editör: Ergun Korkmaz