İş-Kur İzmir İl Müdürlüğü görevinden istifa eden Kadri Kabak, 31 Mart 2024 ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için AK Parti’den Didim Belediye Başkan aday adayı oldu. Ak Partili Kabak ailesiyle birlikte İlçe binasında gelerek İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş’a başvuru evraklarını teslim etti. Ardından İlçedeki basın mensuplarıyla bir kafede bir araya gelen Kabak açıklamasın şu ifadeleri kullandı: “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Ege’nin incisi olan ufuk şehrimiz, memleketimiz, göz bebeğimiz Didim’in belediye başkanlığı aday adaylığı için AK Partiden başvurumu yapmış bulunuyorum. Bu günü bir başlangıç kabul ederek seçim süreci içinde inşallah tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte siz Didimli hemşerilerimizle birlikte birçok kez bir araya gelerek, projelerimizi, hazırlıklarımızı, yapacağımız çalışmaları sizlerle birçok platformda ayrıntılı olarak paylaşacağız. Aslında bu aday adaylık başvurusu için uzunca bir süredir hazırlık yapmaktaydık. Farklı bir konseptte siz kıymetli hemşerilerimizle bir araya gelmek suretiyle başvuru ve açıklamamızı yapmayı planlamış idik.

KIYMETLI BASIN CAMİAMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN 
 Ancak henüz iki gün önce ilçemizin basın camiasının sevilen kalemlerinden Kemal Etleç abimizin ani bir rahatsızlığı neticesinde hayata gözlerini yunması hepimizi ziyadesiyle üzmüştür. Biz de ekip arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirme neticesinde Kemal Abiyi kaybetmenin hüzün ve acısı sebebiyle, hazırlamış olduğumuz aday adaylık başvurusu ve açıklama programımızı revize ederek sadeleştirme yoluna gitme ihtiyacı hissettik. Bu nedenle başvuru ve adaylık açıklama sürecimizdeki etkinliğimizi sadeleştirdik. Bu vesile ile kaybı hepimizi üzen Kemal Abiye Allahtan rahmet, kederli ailesine, özveri ile çalışan ve toplumun haber ve bilgi kaynağı olan kıymetli basın camiamıza baş sağlığı diliyorum.                   

879c0469-b6ad-47fc-b0bc-699e816fa537         
KADRİ KABAK KİMDİR?

Ben 1970 yılının 24 Şubat gününde Didim’de, o zaman pek çok Didimli gibi tütün tarımı ile uğraşan çiftçi ailemizin sekizinci çocuğu olarak dünyaya gözlerimi açtım. İlkokulu Didim’de bulunan Atatürk İlkokulunda tamamladım. O dönemdeki öğretmenimiz olan (Allah Sağlıklı günler nasip etsin )Rukiye Avkan Say’ın bize el vermesi, desteklemesi ve üstün gayretleri sayesinde Aydın Ortaklar Öğretmen Lisesini parasız yatılı olarak kazandım. Bu vesile ile 2 gün sonraki 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, eğitimin neferi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz eli öpülesi tüm öğretmenlerimize kalbi şükranlarımı sunuyorum. Orta okul ve Lise Tahsilini burada tamamladıktan sonra Lisans Eğitiminde 9 Eylül Üniversitesi İİBF. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 1992 yılında mezun oldum.1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında İş Müfettişi Yardımcısı olarak başladığım mesleki kariyerimde;1997 yılında İş Müfettişi olarak atandım.20 yıla yakın olarak yürüttüğüm bu görev sırasında birçok proje, program, toplantı ve seminerlerde görev aldım. 30 lu yaşların başında İş Teftiş Grup Başkan Yardımcısı olarak atandım.2012 yılında İŞKUR İzmir İl Müdürü olarak başladığım görevim sonrasında 2017-2019 yılları arasında Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım.  

100 YILLIK DEDE-BABA OCAĞI, ATA TOPRAĞI OLAN DIDİM'E HİZMET EDECEĞİZ

2019 yılından bu yana sürdürdüğüm İŞ-KUR İzmir İl Müdürlüğü görevimden 20/11/2023 tarihinde istifa ederek 53 yıllık hayatımda ve 30 yılı aşan çalışma hayatımda edindiğim bilgi, tecrübe, birikim ve projelerimle birlikte, doğduğum yer olan, çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği yer olan ve hiçbir zaman irtibatımı kesmediğim, 100 yıllık dede-baba ocağı, ata toprağı olan güzel memleketimiz Didim’e hizmetkar olmak, Didim’e yakışır bir belediyecilik anlayışıyla, bilgiyle, nezaketle ve sevgiyle ve mutlu insanların bulunduğu bir kent ortaya koyma vizyonu ve misyonuyla  Ak Parti’den Belediye Başkanı Aday Adayı olmak amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Her biri alanında uzman ve konularına hakim ekip arkadaşlarımızla birlikte ortak akıl, pozitif bakış açısı ve çözüm odaklı yaklaşımla, Didim’in mevcut sorunlarını belirlemekle kalmadık, her sorunun da çözüm önerilerini, planlarını hazırladık. 

Trafik kazası: 2 yaralı Trafik kazası: 2 yaralı

“46 PROJEMİZLE YOL HARİTAMIZI BELİRLEDİK”

Alanı bilen ve görevlerine vakıf deneyimli ekibimizle 94 haftadır Didim üzerinde yapılması gereken ve yapılacaklar üzerinde çalışıyoruz. Hazırlamış olduğumuz toplam 46 yeni proje ve uygulamalar yanında mevcut işleyişte üzerinde reorganizasyona tabi tutacağımız 103 unsur tespit ettik ve bu konulardaki yol haritamızı belirledik ve yapılacakları sistematik şekilde takvime dahi bağladık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yapacaklarımızı ve yapılacakları net bir şekilde belirledik. Bu konulardaki çalışmalarımızı halen yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Eğitimden-İstihdama, Altyapıdan-Turizme, İnşaat Sektöründen-Ticarete Emeklilerden-Gençlere, Çocuklardan-Tarıma, Çevreden-Engellilere, Sosyal Politikalardan-Esnaflara, Kadınlardan-Özel Politika Gerektiren Gruplara, Sağlıktan-Spora, Kültürden-Sanata kadar hayatın tüm alanlarında aklınıza ne gelirse tüm konularda tespitlerimiz ve çözüm önerilerimizle birlikte hazırız. Didim’in marka değerine değer katacak ve Egenin parlayan yıldızı olacak bir kent haline getirmek için her şey hazır. Biz hazırız ve inanıyorum ki Didim de hazır. Dinamik, çalışkan, tecrübeli ekibimizle birlikte, Didim’de yaşayan siz kıymetli hemşerilerimizin de talep ve önerilerini de örtüştürerek ve sizlerle birlikte Didim’i Ak Belediyecilik ile 31 Mart 2024 tarihinde tanıştırmak,  Cumhur İttifakının birliği, bütünlüğü, gücüyle ve anlayışıyla birlikte; Hayal edilemeyenleri gerçekleştirecek bir tempo ile hiç durmaksızın çalışarak tüm Didimlilere daha çok aş, daha çok iş, daha çok imkan, daha çok huzur sağlamak için; Hep Yeni Hep İleri ilkesi ile sizlerin arasındayız.  Didim Belediye Başkanlığına Aday Adayıyız. Çıktığımız bu yolda Allah bizleri muvaffak eylesin. Sizlerin desteği ile başarılamayacak hiçbir hususun olmadığına eminiz. Tüm Hemşerilerimize sağlıklı ve huzur içinde günler dilerim.” İfadelerine yer verdi. 

HABER: ELİF DİKBAŞ