Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve aynı zamanda Didim Seyahat yönetim kurulu başkanlığından istifa eden Savaş Cengiz, AK Parti Didim Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. İlçe binasında ailesi ve sevenleriyle birlikte konvoy halinde gelen Cengiz, İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş’a başvurusunu teslim etti. Başvurunun ardından ilçe binası önünde basın açıklaması gerçekleştiren Cengiz “Siz değerli halkımızdan, farklı siyasi görüşteki pek çok dostumdan, bizi tanıyan ve tanımayan sayısız kişiden, gerek sivil toplum kuruluşlarından, gerek siyasilerden, gerekse teşkilatlarımızdan ve halkımızın şahsıma dair gösterdiği destek ve taleplerinden dolayı Didim Seyahat Yönetim Kurulu Başkanlığından ve Didim Şoförler Odası Başkanı sıfatımı bırakarak, yıllardır eziyet edilen, zulmedilen, hak ettiği değeri verilmeyen Didim’i hak ettiği yere taşımak için 2024 Yerel Seçimleri’nde Cumhur ittifakımızın adayı olmak amacıyla AK Partimizden aday adayı olduğumu gururla, şerefle ve büyük bir heyecanla açıklıyorum.Aylardır gece gündüz adaylık süreciyle ilgili görüşmeler yaptım ve sayısını yüzlerle ifade edebileceğim kişinin fikrini aldım. Görüştüğüm bu kişiler siyaseten yeniliğin şart olduğu bir ekiple çalışan, kentin gelişmesi için projeleri olan bir Belediye Başkanı’nın Didim’in hak ettiği yere taşıyacağına inandığını ve aday olmam halinde canı gönülden destek vereceklerini belirttiler. Bu sebeple aday adaylığımı açıklıyorum. Önceki seçimlerde sizlerden binlerce oy alan, yetki verdiğiniz kişiler Didim için neler yaptılar. 

31694b15-778c-4fce-8bf9-1284d66220d8

HALKIN DERDİYLE DERMAN OLACAĞIZ

Ortada elle tutulur, gözle görülür hiçbir şey yok. Didim hep geri kaldı, geride bırakıldı. Ben gerçek anlamda size ve kentimize hizmet için yola çıkıyor ve bunun sözünü veriyorum. Belediye Başkanlığı’nı kazanırsam, tüm çalışmalarımın merkezine Didim’i yerleştirerek hizmet edeceğim. Türkiye Yüzyılında ilçemizde bir kalkınma ve gelişme çağı başlatmak için yola çıktık. Ekonomik gelişim anlamında Ege Bölgesi sahil şeridindeki diğer tüm turizm kentlerinin içinde marka şehir olmak için Didim’i turizm destinasyonları içinde dünyanın sayılı merkezlerinden biri olması amacıyla canla başla, gece gündüz demeden çalışacağız. Koltukta oturarak, halktan kopuk yaşayarak, vatandaşı dinlemeden ve derdiyle dertlenmeden bu iş olmaz. Çok çalışmak, proje üretmek, hizmet etme sevdalısı olmak gerekir. Didim’in ve Didim’de yaşayan insanların sıkıntılarını iyi biliyorum. Yanlışları düzeltmek, yapılamayanları yapmak, halkımızı huzur ve refaha ulaştırmak için adayım. Eğer Didim’de yaşayan halkımız 31 Mart 2024 günü yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde teveccühlerini bizden yana kullanırlarsa Didim’in on yıllardır devam eden kayıplarını giderecek çalışmaları başlatacağım. Her bir vatandaşımızın sosyokültürel ve sosyoekonomik yönden gelişmesi, hayat standartlarının yükselmesini sağlayacağım.  Yerel idarenin tüm imkânlarını Didim’in kalkınması için seferber edeceğim. Atacağım her adımda gençlerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı, yaşlılarımızı ve onların ihtiyaçlarını düşünerek çalışacağım.  Gelin Didim’i bir kez daha basiretsiz, iş bilmez, gururlarına ve kibirlerine esir olmuş, halkı hiçe sayan, Didim için yorulmayan, terlemeyen, sadece kendini düşünen siyasetçilerin eline bırakmayalım. Çoluk çocuğumuz için, gencimiz için, çalışanlarımız, esnaflarımız, emeklilerimiz için elimizi vicdanımıza koyalım ve en doğrusunu yapalım. 

DİDİM EN İYİSİNE LAYIK

Çünkü Didimliler daha iyisine layık. Gelin hep birlikte meydanı kendi menfaatinden başka bir şey düşünmeyenlere bırakmayalım. Gelin hep birlikte Didim’i de tüm dünyada marka olmuş AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıralım. 21 yıldır iktidarda olan partimizin yerel idarecilik tecrübelerini kentimize tatbik edelim. Didim için eserler üreten, yatırımlar yapan bir belediyecilik anlayışını gelin sahaya birlikte sürelim. Ahenk içinde çalışan güçlü bir Didim Belediyesi için aday oluyorum. Bütün vaatlerimizi gerçekleştirecek bir kadroyla kapsamlı projeler hazırlıyorum. Hepsini Didimlilerin hizmetine sunacağım. Bana destek verin. Sığ siyasi çekişmelere maruz kalmış kentimizin önünü hep beraber açalım. Didim’e karşı sorumluluklarımız var. Benim de var, sizin de var. Birbirimizi destekleyerek, birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize doğru yürüyelim. Didim’imizi kalkındıralım, geliştirelim, zenginleştirelim. Allahuteala hakkımızda en hayırlısını nasip etsin inşallah.” İfadelerine yer verdi.

bfe690c1-d352-4e80-ad11-57e58098739b-2

SAVAŞ CENGİZ KİMDİR?

19 Temmuz 1974 günü, o tarihte küçük bir yerleşim yeri olan ilçemizde hastane olmamasından dolayı komşu ilçemiz Söke’de dünyaya geldim. Aileme destek olmak amacıyla çocukluk yıllarım halen olduğu gibi çalışarak geçti. Babamın ortaklarından biri olduğu, o dönem ilçemizin dünyaya açılabildiği yegâne işletme olan ve Didim-Söke arasında ulaşım sağlayan bir minibüs işletmesi olarak faaliyet gösteren Didim Seyahat Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde babama yardımcı oldum. Zamanla onun yerini alarak şoförlük ve kooperatifimizde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.

Bunalıma girdiği iddia edilen şahıs sokak ortasında kafasına sıktı Bunalıma girdiği iddia edilen şahıs sokak ortasında kafasına sıktı

36 yaşındayken, 2010 yılında kırk üyeli kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanı seçildim. Bu çerçevede çalışmaya başlayarak kooperatifimizin gelişimi sağlamak adına otobüsler alarak, Aydın ilinin ilk ve tek şehirlerarası yolcu taşımacılığını başlattım. Bu sayede gerekse ilçemizin tanıtımı ve dünyaya daha hızlı açılımına yön vermek için önce Didim-İzmir, ardından da Didim-Ankara, Didim-İstanbul ve Didim-Antalya otobüs seferleriyle Didim Seyahat’in adını tescilleterek, her sene yüz binlerce yolcuya hizmet veren bir markaya dönüştürdüm.  2015 yılında firmamızı Aydın-Söke-Didim arasında yolcu taşıyan 40 minibüsün yanı sıra, 20 otobüsten oluşan bir araç filosuna ve yaklaşık 150 kişilik personel sayısına ulaştırdım. Mesleki kariyerimi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı onaylı Üst Düzey Yöneticilik Sertifikası ile taçlandırdım. İş hayatımdaki tecrübelerim beni bu arada Haziran 2013 yılında Didim Ticaret Odası Genel Kurul Meclis Üyeliği’ne, Mart 2018 yılında Didim Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Mayıs 2019’dan itibaren ise Didim Turizm Derneği Yönetim Kurlu Üyeliği’ne ve Ağustos 2021’den itibaren de Didim Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği’ne ulaştırdı. Bu STK’lardaki görevlerim halen devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıyım. Şu an itibarıyla kararımı vererek; başta eşim ve ailem, akrabalarım, dostlarım, ismi geçen STK’lardaki yönetici arkadaşlarım ve üyelerin öneri ve destekleriyle gönül verdiğim AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı başvurumu yaptım.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

0254ce42-7f6d-4150-a471-5f95f0c90089

9d7b14ca-7216-4a26-ad7c-1a8011c228dc