Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle Didim’de bir takım faaliyetler gerçekleştirdi. Altınkum Yalı Caddesi üzerinde gerçekleşen etkinlikte Jandarmayı tanıtan faaliyetlerle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Düzenlenen etkinliklere Didim İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Gani Solak, bazı siyasi parti ve kitle örgütü temsilcileri, bazı okul öğrencileri de katıldı.jandarma (12)

Altınkum Yalı Caddesi üzerinde kurulan stantlarda arama kurtarma çalışmaları ve çalışmalara dahil olan eğitimli köpekler, trafik kuralları, kadına şiddete hayır uygulamaları, jandarmaya bağlı ekiplerin kullandıkları ekipmanlar da tanıtıldı.

JANDARMAYI EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ

Aydın İl Jandarma Personel Şube Komutanlığı'nda görev yapan Jandarma Başçavuş Ferhat Akgül, yapılan etkinlikle ilgili bilgi verdi. Girdiği çatışmalar sonucu 3 defa gazi olan Başçavuş Akgül,  konuşmasında “2004 yılından itibaren görev yapıyorum. Terörle mücadele kapsamında 2007 yılında çatışmada sol bacağından vuruldum. 2009 yılında Nusaybin'de tekrar hücre evine girdiğimizde çatışmada yaralandım. 2012 yılında Bingöl'de özel harekatta görev yaparken 10 kişilik bir grupla çıkan çatışmada 15 metre mesafeden sol göğsüm ve sağ omzumdan yaralandım. Yaralanma sonucunda 2 buçuk yıl tedavi gördüm. Tedavi sonucunda tekrar mesleğimi geri döndüm. Burada 29 Ekim’i, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında jandarmamızı tanıtım amaçlı Aydın ilçelerinde stant açıyoruz. Amacımız jandarmamızı en iyi şekilde tanıtmak. Gençlerimize, çocuklarımıza ve öğrencilerimize tanıtıp onların jandarma hakkında bilmediklerini anlatmak için stant kurduk. Amacımız Jandarmayı ve yaptığımız görevleri en iyi şekilde anlatmak.. “ ifadelerini kullandı.

jandarma (16)

HABER: ELİF DİKBAŞ 

kazada 5 kişi yaralandı kazada 5 kişi yaralandı

jandarma (3)

jandarma (5)

jandarma (6)

Editör: Ergun Korkmaz