Didim Kent Konseyi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günün’de Hatay Defne’deydi.Gönüllüler Çalışma Grubu Başkanı Lynn Cole ve Konsey Genel Sekreteri Şebnem Öz Tezel deprem bölgesindeki kadınları ziyaret ettiler. Hatay Defne ‘de Yaşam Alanları Geliştirme Derneği tarafından yürütülen Ahşap Evler projesine destek vererek,bu evlerde yaşayan dezavantajlı kadınlarımızı ziyaret ettiler. Ardından Defne Konteyner Kentine geçen grup,burada çocuklarıyla tek başına ayakta kalma mücadelesi veren güçlü kadınları ziyaret ettiler.Onlara bu zor zamanlarda yanlarında olduklarını,yaraları birlikte saracaklarını,kadının olduğu her yerde yaşam olduğunu belirttiler.Köyde çadırlarda kalan kadınları da ziyaret eden konsey üyeleri Didim’lilerin her zaman yanlarında olduklarını belirterek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günlerini kutladılar.Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren güçlü kadınlarımıza grup üyeleri Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız’ın da Kadınlar Günü Mesajını ilettiler.Konsey Başkanı Osman Ayyıldız mesajında ;

Thumbnail I M G 6061KADIN VARSA,UMUT VARDIR
“6 Şubat günü korkunç bir sabaha uyandık. On binlerce insanımızın hayatını kaybettiği, yüz binlerce insanımızın yaralandığı Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaraları sarmaya çalışsak da, ne enkaz altında yitip giden canlarımızı unutabiliriz ne de içimizde açılan derin boşluğu doldurabiliriz.
Deprem gösterdi ki depremde de en zor şey yine kadın olmak. Çocuk ve yaşlıların bakımlarını da üstelenen kadınlar, tüm dünyada olduğu gibi afetlerin en çok etkilediği grubu temsil ediyor. Barınma ve güvenlik gibi diğer büyük sorunlarla uğraşırken, bir yandan da hem kendilerinin hem de çocuklarının temel ihtiyaçları için yoğun kaygı taşıyor; sorumluluk üstleniyorlar. Bu noktada umut da önemli. Kadın varsa umut da vardır. Umut dolu güçlü kadınlar, güçlü çocukların yetişmesi ve yaraların daha hızlı sarılması noktasında da en önemli dayanak noktamızdır.
Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında küllerimizden yeniden doğacağız. Kadınlar kararlılıkları, cesaretleri, güçlü duruşları ile öncelikle ailelerini, sonra işlerini, şehirlerini, bölgeyi ve ülkeyi ayağa kaldırabilir.
Başta bu zor koşullarda bile büyük bir dirayetle ayakta duran deprem bölgesindeki kadınlarımız olmak üzere tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum. Tüm dualarımız ve iyi dileklerimiz sizlerin yanındadır . Bu zor günleri de kadınlarımızın dirayeti ve azmi sayesinde hızla aşacağımıza inanıyorum. Çünkü kadın varsa, umut hep vardır. Kalbimiz her türlü zorluğa göğüs geren, dimdik ayakta kalabilen depremzede kadınlarımızla.”dedi.

Thumbnail I M G 6094

Deprem bölgesindeki güçlü kadınlarımız“Bize birilerinin gelip “Nasılsınız?” diye sormaları bile bizler için moral oluyor,güç veriyor.Bizleri unutmayıp bugün yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz”dediler. Haber : Ergun KORKMAZ

Aydın’daki barajlar suya hasret Aydın’daki barajlar suya hasret