16 Haziran Pazar günü itibariyle  4 günlük Kurban bayramın tatilinin hafta içiyle birleştirilmesi sonucunda bayram tatili 9 güne çıkartıldı. 9 günlük bayram tatili turizm bölgelerini olumlu etkileyerek, hareketliliği de beraberinde getirdi. 15 Haziran’da başlayacak olan tatil öncesinde birçok kişi turizm beldelerinde yerlerini ayırtırken, Aydının gözde turizm ilçesi Didim’de ise bayramda misafirlerini ağırlayacak.

Didim’de trafik kazası 1 kişi öldü Didim’de trafik kazası 1 kişi öldü

SEZON TAMEMEN BAŞLAYACAK

Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Simge Kamacı 9 günlük bayram tatilinde Didim’e yerli ve yabancı turist akını olacağını belirterek “İlçemizdeki büyük otellerde 9 günlük bayram tatilinde yüzde 100 doluluk oranlarına ulaştı. Benim mevcut olarak çalıştığı otelimizde 9 günlük tatilde full dolu ve diğer büyük otellerinde bu seviyede…4 yıldızlı oteller de bayramda dolu sadece apart otellerdeki doluluk oranları yüzde 70 ila 80 civarında ama günü birliklerle bu oranın artacağını düşünüyorum.” dedi.

9 günlük bayram tatilinde günü birlikçilerinde ilçeye gelmesiyle yoğun bir hareketlilik beklendiğini kaydeden Kamacı, bayram tatili sonrasında da ilçede yaz sezonunun tamamen başlayacağını ve sezona girileceğini ifade etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz