DİDİM’DE MİNİBÜSLERE BİR ZAM DAHA! DİDİM’DE MİNİBÜSLERE BİR ZAM DAHA!

Turizm Derneği, 2024 sezonun başlamasıyla birlikte evini usulsüz bir şekilde günlük kiraya verenlere karşı uyarılarda bulundu.

Yaz sezonuyla birlikte yaşanan nüfus artışı asayiş sorunlarına dikkat çeken Turizm Derneği Başkanı Melih Koyuncu, Didim’de güvenli turizm için herkesin el birliğiyle çalışması gerektiğini vurguladı. Koyuncu, açıklamasında “İlçemizde evlerini günlük kiraya verenlere karşı 94 bin 622 TL idari para cezası uygulanacak. Sezonun başlamasıyla birlikte ilçemizde usulsüz bir şekilde evlerini günlük kiraya veriyorlar. Evlerini günlük kiraya vermek isteyenler hem Didim’de hem de evinizde kimin kaldığını bilmek için Altınkum Şehit Fethi Sekin Polis Karakolu’na başvuru yaparak, evinizde kalan kişileri kayıt altına alın. Kayıt dışı olan yerlerde ise 112 acil çağrı merkezinden ihbar geçildiği takdirde gerekli incelemeler yapılarak, idari para cezası kesilecektir. Bu süreçte hiçbirimizin amacı ceza kesmek değil asayişi sağlanmasıdır. Güvenli bir şekilde turizmi sürdürebilmektir.” ifadelerine yer verdi.

Koyuncu, açıklamasının sonunda sosyal medya üzerinden de evini günlük kiralamak isteyenlere karşı uyarıda bulunarak, “Sosyal medya üzerinden evini kiraya verenlerde gerekli kurumlar tarafından bilgiler takip edilerek kayıt olmayan yerlere de para cezası uygulanacak.” dedi. Koyuncu açıklamasının sonunda tüm turizmcilere hayırlı sezonlar diledi.

HABER: ERGUN KORKMAZ 

Editör: Ergun Korkmaz