Yargı paketleri ile kadın haklarına saldırılara hayır diyen Kibele Kadın Derneği, İş Bankası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya çok sayıda kadın katıldı.

Dernek Başkanı Nurhan Kocabıyıkoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında hedefin kadın erkek eşitliği fikri olduğu belirtildi. Kocabıyıkoğlu, açıklamada ”Yine bir yargı paketi gündemde. 9. yargı paketi. Her zaman olduğu gibi hedef yine kadınlarla erkeklerin eşitliği fikri. Eşitlik fikrine karşı savaş açılmış durumda. Dolayısıyla tek bir talepleri yok. Medeni yasanın ortadan kaldırılması, aile reisliğinin geri getirilmesi, erkeğin kadınlar ve çocuklar üzerinde mutlak bir hakimiyetinin ve sınırsız bir şiddet uygulama özgürlüğünün olmasını talep ediyorlar. 6284 sayılı yasaya yönelik saldırılara Kadın cinayetlerinin çoğunun, ısrarlı takiple başladığını biliyoruz. Ancak kadın örgütleri ve hukukçuların yıllardır süren ısrarına rağmen "ısrarlı takip" hala suç olarak hiçbir yargı paketinde gündeme gelmemiştir, ama kadının soyadının en önemli sorunmuş gibi ele almakta bakıldığında şiddet uygulama hakkının tanınmasını istediklerini açıkça görüyoruz.

AFAD ekipleri zamanla yarıştı: Sert iniş yapan uçaktaki mürettebat balıkçı teknesiyle karaya çıkarıldı AFAD ekipleri zamanla yarıştı: Sert iniş yapan uçaktaki mürettebat balıkçı teknesiyle karaya çıkarıldı

Kibele (1Ğ0)Soy bağının devamlılığı, aile birliğinin önemi adı altında ısrarlıdırlar. Yargı paketlerinde Kadın ve çocuklar için yapılan düzenlemeler hep onların aleyhindir. Biz kadınlar için tehlike büyüktür. Kazandığımız haklarımızın elimizden alınmaya çalışılmasıyla karşı karşıyayız. Bu sebepledir ki şimdi hep beraber haykırıyoruz haklarımızdan da, hayatlarımızdan da, geleceğimizden de vazgeçmiyoruz. Ucube yasalarla haklarımızı elimizden alamazsınız.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Kibele (4) (Large)

Kibele (6) (Large)

Editör: Ergun Korkmaz