Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında AK Partili Cemal Engil ve Eda Yücel İlhan mazeretli olarak katılmadı.

GÜNDEM MADDELERİNE GEÇİLDİ

Gündemin ilk maddesi olan otopark bedeli hesabına konu grupların belirlenmesi konusuna ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyon detaylı inceleme yapılması için gündem maddesini ertelenmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi olan Hisar Mahallesi 1628 Ada 198 Parsel İlave Uygulama İmar Planı konulu yazısı görüşülerek oy birliğiyle imar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan Hisar Mahallesi 862 ada 10 no'lu parsele ilişkin ada kenar çizgisinin düzenlenmesine yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konulu yazısı görüşülerek, oy birliğiyle imar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin dördüncü maddesi olan Taşınmaz tahsisi konulu yazısı görüşülerek oy birliğiyle hukuk komisyonuna sevk edildi.

Gündemin son iki maddesi ise parka isim verilmesi konusu oldu. Meclis üyeliği yapan ve amansız bir hastalık sonucu vefat eden Tahsin Kurt ve canice katledilen 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’ın adının parka verilmesi konusu oy birliğiyle imar komisyonuna sevk edildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Didim’de deprem konferansı Didim’de deprem konferansı

Meclis (4)-3