Meclis toplantıda söz alan Aydın Büyükşehir ve Didim Belediye Meclis Üyesi Eda Yücel İlhan ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da arasında yaşanan tartışmada MHP’li İlhan’ın "Didim'i b*k götürüyor" ifadesine tepkiler devam ediyor. MHP’li İlhan’ın sözlerine bir tepki de Didim CHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’dan geldi.

CHP’li Yılmaz, MHP’li İlhan’ın sözlerini kınarken, Didim halkından özür dilemeye davet etti.

Eda Yücel İlhan’ın üyesi olduğu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ağzından çıkan laflara hayretle şahit olduklarını ifade eden CHP’li Yılmaz, “O laflar ki; Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Didim ilçesinde yaptığı yatırımları görmezden gelmenin sanki Didim’de yaşamıyormuş gibi hatta belki de kıskanmanın birer nişanesi olarak ağzından döküldü.

Hanımefendi öncelikle şunu bilmeli: Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz!” dedi.

790 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI

CHP’li Yılmaz, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Didim’e şimdiye kadar 790 milyon liralık yatırım yaptığını ifade ederek, “Hanımefendinin meclis toplantısına gitse de gitmese de şunu bilmelidir ki kullandığı yollar da dahil olmak üzere Didim’e 250 kilometre yol yapılmıştır. Bunun yanında da 290 kilometre altyapı çalışması yapılmıştır. Büyük bir yatırım olan Akbük altyapı çalışmaları da hızla devam etmektedir.

İşte Hanımefendinin bilgi sahibi olmadığı yer burasıdır. Ama hanımefendi maşallah çoktan fikir sahibi olmuş bile.

Didim aynı zamanda Aydın’ın turizmde gözbebeğidir. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve topuklu efemizde görüldüğü üzere turizmin gözbebeği bu ilçeye gereken ihtimamı göstermektedir.

Hanımefendinin gözleri, yapılan yatırımlara kapalı olduğu kadar kendisinin hiçbir faydasının olmadığı Didim halkına da, hakaret niteliğindedir. Hanımefendi kullandığı sözlerle Didim’de ekmeğinin peşindeki esnafa, ülkeye döviz kazandıran turizmciye de zarar vermektedir. Eda Yücel İlhan’ın arada bir gittiği meclisteki talihsiz sözleri Didim’in turizmle bütünleşmiş imajına büyük bir darbe niteliğindedir.” dedi.

DİDİM HALKINDAN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ

CHP’li Yılmaz açıklamasında son olarak, MHP’Lİ İlhan’ı özür dilemeye davet ederek, “Sözüm ona kameralar önünde muhalefet yapmaya çalışırken, mevcut AKP iktidarı ve ortaklarının Didim ilçemize hiçbir şekilde yatırım ve katkı sunmadığını ve bunun içinde hiçbir çaba sarf etmediğini dile getirmek yerine, bu sözlerle Didim’e ne kadar zarar verdiğini de görmemektedir. Biz Didimliler olarak Hanımefendinin sözlerini şiddetle kınıyor, Didim halkından özür dilemesini bekliyoruz.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

                                                                                                         

Zeren Ertaş’ın öldüğü asansör kazası davasında karar çıktı Zeren Ertaş’ın öldüğü asansör kazası davasında karar çıktı

Editör: Ergun Korkmaz