Didim'de yaşayan yabancı uyrukluların da aralarında bulunduğu Didim Hayvan Dostları Derneği üyeleri, Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı'ndaki sahipsiz hayvanlar yararına etkinlik düzenledi.

Grup, etkinlikte sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların bakımına destek olmak amacıyla Aralık ayında denize girip, bağış topladı. Aralarında Türk, İngiliz, İskoç ve İrlandalıların bulunduğu grup Altınkum Plajı'nda denize girdi. Bu grup içerisinden yaklaşık 20 kişi, çeşitli kostümleriyle denize girerek yaklaşık 15 dakika suda kaldı. Sahipsiz sokak hayvanları için denizin soğuk olmasına aldırmayan grup, sudan çıkarken etkinliği izleyenler tarafından alkışlandı. Etkinlikten toplanan bağışlar, Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı'ndaki sahipsiz hayvanların kuru mama ve ilaç gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı ifade edildi.

sokak hayvanları (5)

Didim’de 23 düzensiz göçmen yakalandı Didim’de 23 düzensiz göçmen yakalandı

Etkinlik hakkında açıklama yapan Didim Belediyesi Sokak Hayvanları bakım merkezinde görevli Veteriner Hekim Ali Karahallı “Geleneksel hale gelen deniz girme etkinliğimiz farkındalık yaratmak için yapılıyor. Biz de Didim Belediyesi olarak onların yanında olmayı tercih ettik ve sokak hayvanlarımızı sahip çıkmayı birlikte organize ettik. Bu yüzden başta katılımcılara tüm Didim halkına yerlisi yabancısı herkese çok teşekkür ediyoruz. O yüzden güzel bir etkinlik oldu. Kazanılan gelirle barınağımızdaki eksik medikal malzeme ve mama gibi türlü ihtiyaçlarımızı gideriyorlar. Bu anlamdan dolayı da böyle bir organizasyona vesile oldukları için ben teşekkür ediyorum.” dedi.

sokak hayvanları (12)

HABER: ELİF DİKBAŞ

sokak hayvanları (8)

sokak hayvanları (2)

sokak hayvanları (6)

Editör: Ergun Korkmaz