VANGÖLÜ KENARINDA BİR ADAM…

Almış mavinin tüm tonlarını nazlanır durur gelinlik kız gibi. Süphan'a Nemrut'a çalım yaparak. Kendisine göl denmesine hep kızar. Kızdığı zaman onu kimse durduramaz, vurur durur kıyılara, vurdukça alır içine taşı kayayı. Bir güzel aklar paklar ve geri verir.

Kenarında çamaşır yıkayan gizemli kadınlara en içli türkülerini söyler. Çok iyi sır tutar, sevgilileri korur, alır koynuna besler.

Lanetle anar gördüğü savaşları. Çok acılara şahit olmuştur. Kusar durur yıllarca kötülükleri, barındırmaz içinde. Barıştan, dostluktan, sevgiden yana ne varsa en güzel mavisiyle ödüllendirir.

En lezzetli balığı sunar, sevgililerine. İnci Kefal'ıdır bu balık. Yememişseniz mutlaka yiyin. Yoksa çok gücenir Van Göl'ü...

Yoksa siz coğrafya kitaplarının sarı sayfalarından mı tanıyorsunuz Van Gölünü, yoksa atlaslardan mı hemen acele edin, sizi bekliyor en iyi mavisini sunmak için sizlere...

Akdamar'a, (Ah Tamara), Ahlat(Ah Lat) Van kalesi, Edremit(Edremit Van'a bakar), Tatvan, Adilcevaz sizleri bekliyor tarih kokan, göl kokan gizemiyle. Çok şeyleri var size anlatacak.

Şüphesiz Van Gölü hep kıskamıştır, Nemrut'u, Süphan'ı. Süphan'ın en çok karını sever. Bahar aylarında coşup gelen kar sularını özenle saklar içine bir anı olarak.

Güneşle bir dost gibidir. En iyi pozları ona verir. Bu aşkın yansımasından "Yakamoz" doğar. Çocuğu gibi sever, bu sevgisini en iyi şekilde gösterir herkese. Görmedinizse ne duruyorsunuz.

Ben canavardan falan korkmam. Bir aralar iftira ettiler bana "Canavar barındırıyor" diye. Benim içimde hiç bir canavar barınamaz.

Şair ruhlu bir yanım var. Kıyılarımdan maviliğime bakanlara, en mavi ilhamları gönderirim.

Şu an kıyımda yeteneksiz biri şiir yazmaya çalışıyor. Maviliğime iyi bakamadığından yazacağı şiir iyi bir şiir olmayacak. Hele bir de bu şiiri yayınlamaya çalışıyor. Tanrı okuyana sabır versin.

***VAN İLİMİZDE DEMOKRASİNİN, HAK, HUKUK VE ADALETİN KAZANMASI DİLEĞİYLE***

VANGÖLÜ KENARINDA BİR ADAM…

Sağında Nemrut

Solunda Süphan

Önü derya deniz

Ve üstünde kara bir bulut

Güneş çok uzaklarda

Vangölü kenarında bir adam

Boğulacak atsa adım

Yanacak dönse geri

Sağında Nemrut

Solunda Süphan

Üstünde kara bir bulut

Ve Güneş çok uzaklarda

Vangölü kenarında bir adam

Düşünür...