KADIN ÇİFTÇİLERE YIPRANMA PAYI BELİRLESİN KADIN ÇİFTÇİLERE YIPRANMA PAYI BELİRLESİN

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri üye ve yöneticileri açılışa katılım gösterdi. Gerçekleşen seçim bürosu açılışında HDP Sözcüsü ve Yeşil Sol Parti Aydın birinci sıra Milletvekili adayı Ebru Günay ve ikinci sıra Milletvekili adayı Rojin Tanhan Doğan konuşma yaptı.

Sözü ilk olarak, Yeşil Sol Parti Aydın ikinci Milletvekili adayı Rojin Tanhan Doğan aldı. Doğan, sesiniz olmaya gideceğiz diyerek söze başladı, “Sizin sesiniz olmaya gideceğiz. Hep birlikte gideceğiz, hep birlikte başaracağız. Yolumuz açık ve aydınlık olsun.” dedi.

KAYGISIZ BİR TÜRKİYE’YE MERHABA DEMEK İÇİN KOLLARI SIVADIK

HDP Sözcüsü ve Yeşil Sol Parti Aydın birinci sıra Milletvekili adayı Ebru Günay ise “Bu iktidarın Türkiye halklarının başına gelmiş en büyük felaket olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ve tek adam rejimlerine son vermek için AKP, MHP faşizmini sonlandırmak için hepimiz çok aktif bir şekilde çalışacağız ve 14 Mayıs’ta demokratik bir Türkiye’ye; kadınların, gençlerin gelecek kaygısı, özgürlük kaygısı duymayacağı bir Türkiye’ye merhaba demek için şimdiden kolları sıvadık.

Üçüncü yol, Yeşil Sol Partisi’nin Türkiye’ye vaat ettiği demokratik cumhuriyeti, demokratik Türkiye’yi özgür kadınları ve özgür gençliği inşa etmek için alanlardayız. Biz büyüyerek geliyoruz, güçlenerek geliyoruz. Büyüyüp güçlendiğimizi de göstereceğimiz en önemli illerden bir tanesi elbette ki Aydın’dır.

FARKLILIKLARIN KARDEŞÇE YAŞADIĞI BİR YER

Bakın AKP Diğer partiden, adayların hepsine baktım Aydın’da. Bu kadar kadınların güçlü olduğu bir kentte, kadınların sokaklarda eylem halinde olduğu, emekçi olduğu tarlalarda, bahçelerde çalıştığı kente, bir tane doğru dürüst kadın adayları yok. Çünkü bu iktidar kadın düşmanı. Çünkü bu iktidar Kürt düşmanı, bu iktidar halkların düşmanı, ekolojinin, doğanın düşmanı. İşte biz onların bu düşmanlık yaptığı bütün güçlerle sahadayız, mücadele edeceğiz. Kadınların direniş ruhuyla 14 Mayıs’ta iki vekille birlikte Aydın’ın sesini herkese duyuracağız. Çünkü Halklar Bahçesi’nin farklı kimlikleri, kültürlerin bir arada kutuplaştırmadan, kardeşçe, özgür yaşadığı bir kent burası…”dedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleşti.

HABER : ALİ KURNAZ