Akbük Liman’ında gerçekleşen programa Akbük Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Emre Karakurt, Aydın Büyük Şehir Belediye başkan Vekili ve Didim Belediyesi Meclis Üyesi  Celalettin Erol, Akbük Mahallesi Muhtarı Mehmet Çamlı, Maxeria  Blue Didyma Otel Sahibi Hasan Aşkın, Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu Müdürü Selda Altan ve Cemal Ergenekon Ortaokulu Müdürü Demet İnce ve çok sayıda Akbüklü katıldı.

Akbük (D2) (2)

ABS Emlak-İnşaat Sahibi ve Okul Aile Birliği başkanı Yakup Yalvaç'ın destekleriyle yıllar sonra yeniden Akbük Mahallesi’nde yapılan 23 Nisan kutlama coşkulu geçti.

Programda konuşan Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu Müdürü Selda Altan “Bugün, ulusal egemenliğimizin sembolü olan TBMM’nin kuruluşunun 104. Yıl dönümüdür. Bugün, dünya çocuklarının her yıl ülkemizde kutladığı ilk ve tek bayram günüdür. Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdır. Kutlu olsun. Bu bayramın anlamına varabilmek, bu bayramı damarlarımızda hissedebilmek için 104 yıl öncesine; 23 Nisan 1920 yıllarına gitmek, o günleri unutmamak, o ruhu yaşamak gerekir.

Akbük (D2) (3)

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere kolay gelmediğini, Atalarımızın, bizlere emanet ettikleri bu kutsal topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi ve vermekte olduğumuzu  unutmamalı, birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tutmalıyız. 23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir.  Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalı ve düşünmeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Atatürk'ü büyük kılan sadece bıraktığı eserler değildir. Aynı zamanda yıllar öncesinden bugünü okuyabilmesi ve bugünlerimize de ışık tutan adımları atarak, ülkemize çağdaş medeniyetin yolunu açmasıdır.

Akbük (D2) (1)

Sevgili öğrenciler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere verdiği önem ve değeri iyi kavramalı ve onun çizdiği ilkeler doğrultusunda üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inancımız tam,  güvenimiz sonsuzdur.  Bu bayramı sizlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sizler için "küçük hanımlar, küçük beyler; sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltılarısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz" demektedir. Bizlerin, sizlerden bir tek beklenti ve arzusu vardır. O da bu güzel ülkemizi sizlere teslim edeceğimiz konum ve durumundan, çok daha iyi bir şekilde sizlerden sonraki kardeşlerinize teslim etmenizdir. Bu işi başarmanız içinde çok çalışmak, çok gayret sarf etmek ve bu yüce milletin evlatları olarak bir birinizi çok sevmek durumundasınız.

103 yıl önce milletimizle birlikte yola çıkan, bu milletin evlatlarına bu ülkeyi ve Türkiye Büyük Millet Meclisini emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgi dolu yürekleri ve pırıl pırıl yüzleriyle bu güne anlam katan çocuklarımızın, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sevgi ve  saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Program çocuklar tarafından şiirler okunması ve dans gösterisiyle sona erdi. 

HABER:ELİF DİKBAŞ

ADD VE DİTUR’DAN ATATÜRK FOTOĞRAFLARI ADD VE DİTUR’DAN ATATÜRK FOTOĞRAFLARI

Akbük (D2) (5)